پیش بینی وضعیت آب و هوای کشور از سوی سازمان هواشناسی

0

به گزارش Consbank، امروز با فعالیت سامانه بارشی درغرب، دامنه های زاگرس مرکزی، بخشهایی از شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز ابرناکی و بارش برف و باران گاهی با وزش باد پیش بینی می شود که بارش ها دربعد از ظهر در استان های کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان وچهارمحال و بختیاری شدت بیشتری خواهد داشت.
 روز جمعه برمقدار بارشها در دامنه های جنوبی البرز نیز افزوده می شود و گستره بارشها جنوب غرب، نواحی مرکزی، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور را نیز در بر می گیرد. 
روز جمعه بارش ها در استان های ایلام، کرمانشاه، لرستان، شمال خوزستان، بخشهایی از همدان، مرکزی، قزوین، البرز و تهران شدت بیشتری خواهد داشت و با شمالی شدن جریان ها در استانهای ساحلی دریای خزر، بویژه درگیلان و مازندران، بارش‌ها تشدید می شود. 
روز شنبه از مقدار بارش ها در جنوب غرب، دامنه های زاگرس و دامنهای جنوبی البرز کاسته می شود ولی در شمال غرب، غرب و بخشهایی از جنوب، سواحل دریای خزر وشمال شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت. 
در این مدت پدیده رعد وبرق و تگرگ در استانهای واقع در زاگرس جنوبی و مرکزی دور از انتظار نمی باشد. 
شایان ذکر است که امروز با افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق احتمال وقوع گرد و خاک و انتقال آن به بخشهایی از جنوب غرب وغرب کشور وجود دارد. 
روز جمعه نیز در برخی نقاط جنوب غرب، جنوب، مرکز و نوار شرقی کشور گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود. 
روزهای جمعه و شنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج خواهد شد. 
ازاواخر وقت روز جمعه وطی روز شنبه با نفوذ هوای سرد دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش می یابد.
آب و هوای کشور در هفتم بهمن ماه+جدول
آب و هوای کشور در هفتم بهمن ماه+جدول

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.