پیش بینی وضع هوای کشور

0

به گزارش Consbank، براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز در سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می شود این موج روز پنج شنبه در سواحل شرقی خزر و شهرهای شمالی در شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده خواهد شد.
روز پنج شنبه با تقویت جریانهای جنوبی و گذر موج تراز میانی جو دربرخی مناطق جنوب شرق، در جنوب استان سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی با رعدو برق و وزش باد پیش بینی می شود که در روز جمعه بر مقدار بارش ها در جنوب شرق کشور افزوده می گردد و علاوه بر سیستان و بلوچستان، بخشهایی جنوب کرمان و شمال هرمزگان را نیز فرا می گیرد.
 طی روزهای پنج شنبه و جمعه در مناطق ساحلی خلیج فارس و تنگه هرمز وزش باد پیش بینی می شود که در برخی نقاط با گرد و خاک همراه خواهد بود و خلیج فارس دراین مدت مواج پیش بینی می شود.
همچنین روز جمعه با فعالیت موج دیگری در سواحل غربی دریای خزر ابرناکی و بارش باران پیش بینی می شود که بارش در مناطق مرتفع به صورت برف خواهد بود. 
از روز پنج شنبه و طی روز جمعه در نوار شمالی کشور روند کاهش دما پیش بینی می شود که در برخی مناطق شمال شرق کشور کاهش دما در روز جمعه ۲ تا ۶ درجه خواهد بود. 
از بعد از ظهر روز چهارشنبه و اوایل وقت روز پنجشنبه به سبب وزش باد تا حدودی از غلظت غبار در تهران کاسته می شود.
کاهش دما در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور
امیرحسین نقشینه کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور عنوان کرد: طی امروز و فردا موجی از نوار شمالی کشور عبور خواهد کرد و در سواحل دریای خزر انتظار بارش های پراکنده باران را خواهیم داشت .
وی گفت: فردا با تقویت جریانات جنوبی در جنوب شرق کشور و در جنوب استان سیستان و بلوچستان شاهد رگبار پراکنده همراه با وزش باد و رعد و برق خواهیم بود.
نقشینه اظهار داشت: در روز پنج شنبه شاهد کاش دما در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهیم بود .
این کارشناس هواشناسی در پایان، دمای هوای امروز تهران را در گرم ترین ساعات ۱۲ درجه سانتی گراد اعلام کرد.
بارش های پراکنده در ساحل دریای خزر رخ می دهد+جدول

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.