چاره‌جویی مجلس برای مقابله با ساخت‌و‌سازهای حاشیه پایتخت

0

با گذشت زمان اندکی از تشکیل اداره حریم شهر پایتخت نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: پس از بررسی‌های فراوان مشخص شده است، شهرداری و استانداری به دلیل اختلافاتی که در حیطه وظایف خود در اداره حریم شهر داشته‌اند، مسبب اصلی نابسامانی در ساخت‌و‌ساز حاشیه تهران هستند.
پرویز سروری در توضیح این مطلب به «دنیای اقتصاد» گفت: در گذشته، به دلیل تنفیذ اختیارات مابین شهرداری و استانداری تهران نظارت بر نحوه ساخت‌و‌سازهای شخصی و تعاونی‌های دولتی در حاشیه پایتخت به فراموشی سپرده شده بود و در حال حاضر با تشکیل اداره کل حفاظت از حریم تهران تصمیم گرفته شده که کلیه ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی که در آینده نزدیک تبدیل به بزرگ‌ترین معضل تهران خواهد شد، مورد تخریب قرار بگیرد.
نماینده تهران در مجلس همچنین با اشاره به تشکیل کمیته رفع مشکلات ساخت‌و‌ساز‌های غیرقانونی در مجلس توضیح داد: مجمع نمایندگان مجلس چندی پیش جلسه‌ای با نمایندگان شهرداری و مسوولان استانداری داشتند که در این جلسه مقرر شد کمیته‌ای تحت عنوان رفع مشکلات ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی حریم تهران با عضویت نماینده مجلس، نماینده شهرداری و استانداری تشکیل و به طور جدی با ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی برخورد شود.
وی تاکید کرد: این کمیته تنها وظیفه هماهنگی و نظارت بین دستگاه‌ها را دارد و وظیفه اجرای احکام بر عهده شهرداری است و نهاد‌های قضایی نیز باید با این سازمان کمال همکاری را در صدور و اجرای احکام داشته باشد.
سروری همچنین با اظهار‌ بی‌اطلاعی از مشکلات ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی که توسط تعاونی‌های دولتی در حریم تهران در حال انجام است گفت: با مذاکراتی که با مدیر اداره حریم انجام خواهیم داد این موارد را پیگیری کرده و از ادامه روند ساخت‌و‌ساز و فروش واحدهای این تعاونی‌ها جلوگیری می‌کنیم.
شهردار تهران در جلسه هفته گذشته شورای شهر درخواست کرد که شورا در اجرای این طرح حامی و پشتیبان شهرداری بوده و هماهنگی لازم مابین محاکم قضایی و سایر سازمان‌ها را بر عهده بگیرد تا این سازمان در اجرای احکامی چون حکم تخریب و جلوگیری از ساخت‌و‌ساز دچار مشکل نشود و به دنبال این جریان و با تذکرات فراوانی که درباره ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در منطقه ۱۹ داده شد، مجلس نیز وارد عمل شده و هماهنگی‌های لازم مابین سازمان‌های قضایی و شهرداری را در این زمینه دنبال می‌کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.