چاه‌های فاضلاب ، افتتاح تونل توحید را به عقب انداخت

0

سخنگوی شهرداری تهران در جلسه امروز شورای شهر از پیشرفت ۹۸ درصدی تونل توحید سخن گفت و در برابر سئوال خبرنگاری به جای پاسخ شفاف، نسبت به سوابق عملی و علمی معاون فنی عمرانی جدید شهرداری تهران تعریف و تمجید کرد!
این در حالی است که اعضای شورای شهر در زمان احمد دنیامالی معاون فنی ـ عمرانی اسبق شهرداری تهران نسبت به پیشرفت و عملیات اجرایی احداث تونل توحید انتقادات مکرری را مطرح می‌کردند.
به گزارش ایلنا، خسرو دانشجو در دویست و چهل و هشتمین جلسه علنی شورای شهر که با حضور شهردار تهران و برخی از معاونانش برگزار شد، با اشاره به تذکر شورا به بحث ساخت و سازهای غیرمجاز در اطراف و حریم شهر تهران و روستاهای اطراف تاکید کرد: از شهرداری تهران طی تذکری خواسته شد تا با قاطعیت نسبت به برخورد با این قبیل ساخت‌وسازها اقدام کند و قالیباف نیز اعلام کرد که در این زمینه نیاز به همکاری با نیروی انتظامی، قوه قضائیه و در صورت بالا بودن حجم ساخت‌وسازها به تعامل به شورای تامین استانداری نیاز دارد.
او با اشاره به برخی از مناطقی که ساخت و سازهای غیرمجاز و شیب این اقدام به صورت یکباره افزایش داشته افزود: منطقه مرتضی‌گرد در حریم منطقه ۱۹ تهران یکی از مناطقی بوده که ساخت و سازهای غیرمجاز در آن شیوع زیادی داشته و متاسفانه بعضی از همکاران در شهرداری برای برخورد با متخلفین در این منطقه دچار صدمات جبران‌ناپذیری شده و زد و خوردی پدید آمده است.
سخنگوی شورای شهر تهران یادآور شد: از شهرداری خواسته شد تا اجازه ندهد که ساخت‌وسازها از مقطعی تجاوز کند تانیاز به برخورد و دستور قوه قضائیه وجود نداشته باشد. اما در این زمینه نیازمند همکاری با سایر دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه، نیروی انتظامی، استانداری و وزارت کشور داریم.

ساختار فاضلابی چاه‌های شهرتهران عامل تاخیر در افتتاح تونل توحید
دانشجو با اشاره به سایر سئوالاتی که از شهردار تهران در جلسه امروز شد از موضوع زمان افتتاح تونل توحید سخن گفت و خاطر نشان کرد: بنا به اعلام شهردار تهران تونل حداکثر یک یا یک و نیم ماه دیگر به روی مردم بازمی‌شود.
او افزود: به دلیل ساختار زمین‌شناسی زمین و شرایط خاصی که فاضلاب تهران دارد، فاضلاب شهر تهران از چاه‌های جذبی دفن می‌شود به همین دلیل این مسئله مشکلاتی را در رمپی که مدتی قبل در دیواره تونل توحید ترک ایجاد شده بود، ایجاد کرده و طبق بررسی‌ها مشخص شد که دلیل اصلی آن به نوع دفع آب‌های سطحی، فاضلاب و نوع زمین موجود در منطقه بازمی‌گردد.
او در ادامه به تاکید اعضای شورای شهر نسبت به لزوم اطمینان صد در صدی مردم نسبت به استاندارد تونل توحید اشاره و افزود: شهردار تهران در این ارتباط اطمینان کافی را داده و اعلام کرد که در چند نقطه دیگر در شهر تهران چنین مشکلی وجود دارد که شهرداری به طور همزمان در این ارتباط پیگیری می‌کند.

بیش از ۹۸ درصد پروژه تونل توحید به اتمام رسیده است
سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه «معاون فنی عمرانی جدید شهرداری تهران تجربه کار عظیمی مانند تونل توحید را نداشته و این پروژه نیز با توجه به حساسیت خود یک تجربه کاری قوی می‌طلبد» تصریح کرد: هیچ شکی درمورد تخصص اجرایی معاون فنی و عمرانی فعلی شهرداری تهران نیست و تخصص اجرایی او نیز سالیان سال است که به تهران ثابت شده و حسینی از جمله مدیرانی بوده که در کارهای تخصصی موفق شناخته شده است؛ وظیفه ما در شورای شهر حمایت از مدیران لایق و با انگیزه است مگر اینکه خلافش ثابت شود.
دانشجو افزود: تحلیل ما در شورا این است که نه تنها ورودی به عزل و نصب‌ها نمی‌کنیم بلکه چنین رویه‌ای از گذشته نداشتیم حتی تعبیر کمیسیون عمران این است که از این انتصاب حمایت می‌کند و حسینی نیز اثبات کرده که از مدیران جوان و لایقی است.
او با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد ساخت تونل توحید به اتمام رسیده یادآور شد: گمان نمی‌کنیم که تغییر مدیریت بر روی پروژه‌ای که ۹۸ درصد پیشرفت داشته لطمه‌ای وارد کند در عین حال عملیات اندکی از تونل توحید مانده که باید توسط معاون جدید انجام شود.
این در حالی است که شهردار تهران اخیرا اعلام کرده بود که دنیا مالی کار را شروع کرده و کار اتمام تونل توحید را هم بر عهده می‌گیرد و چنین تصریح کرده که میز کار دنیا مالی نشانگر همین مسئله است.

فرصت یک هفته‌ای قالیباف برای پاسخ به وضعیت شهر آفتاب به شورا
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از شهردار تهران سئوال کردیم که سرنوشت پروژه شهر آفتاب به کجا رسید و او نیز یک زمان یک هفته‌ای برای جمع‌بندی اطلاعات و ارائه آن به شورا فرصت خواست.
در جلسه امروز شورای شهر به اعتراض فرمانداری نسبت به مصوبه تشکیل ستاد هماهنگی توسعه و ساماندهی جایگاه‌های سوخت‌رسانی در شهر تهران و مصوبه مساعدت به کارکنان رسمی و قراردادی و بازنشسته شهرداری تهران در پرداخت عوارض صدور پروانه مسکونی پاسخ داده شد همچنین لایحه‌ای به نام «ارزش افزوده به شورای اسلامی شهر تهران» به «لایحه تعیین ضوابط مالی و اصلاح نحوه دریافت عوارض از املاک شهری در اجرای طرح‌های تفصیلی جدید» تغییر نام داد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.