چتری روباتیک به شکل گل آفتابگردان

0

شیدکرافت (shadecraft) شرکت نوپای آمریکایی است که چتر روباتیکی به شکل آفتابگردان ساخته است. این چتر ۸هزار دلار قیمت دارد و زاویه تابش نور خورشید را تعقیب می‌کند. در ضمن این محصول مجهز به پخش‌کننده موسیقی و دوربین امنیتی است. این محصول جدید در نمایشگاه CES 2017 برای اولین بار معرفی شد. یکی از امتیازات این چتر آفتابگردان، کمک به فناوری شبکه داخلی (Internet of things) و انتقال اکوسیستم خانه هوشمند به فضای بیرونی است. سنسورهای چندگانه این چتر به پردازش داده‌ها پرداخته در هر لحظه زاویه تابش نور خورشید را تعقیب می‌کند. در زمان بروز بادهای سریع و خطرناک هم، این چتر به‌صورت اتوماتیک بسته می‌شود. نکته جالب در مورد این چتر، استفاده از پنل‌های خورشیدی در ساخت آن است. بدین‌ترتیب نور خورشید در طول روز جذب شده و برای استفاده در کاربردهای مختلف ذخیره می‌شود.

باتری‌های این محصول تا ۷۲ساعت بدون جذب نور خورشید بازدهی دارد. به‌علاوه، وزن و طراحی محصول به‌شکلی است که به‌راحتی می‌توان آن را حمل و جابجا کرد. دوربین داخلی این چتر روباتیک ۳۶۰درجه است و می‌تواند از تمام نماها و زوایا عکسبرداری کند. امکانی که توانایی کاربردهای امنیتی و تفریحی آن را نشان می‌دهد. در کنار تمام این امکانات، پخش‌کننده موسیقی هم برای این چتر در نظر گرفته شده ‌است. در ضمن با استفاده از اسپیکرها می‌توان با هوش مصنوعی این محصول ارتباط برقرار کرد. برای برقراری ارتباط با سایر محصولات فناوری، این محصول از دو شبکه بلوتوث (bluetooth) و وای‌فای (WiFi) استفاده می‌کند.

اگر کاربر با گوشی هوشمندش به این محصول وصل شود می‌تواند در زمان بروز شرایط نامساعد جوی به‌سرعت از طریق اپلیکیشن‌های هواشناسی، هشدار دریافت کند و خود را برای شرایط سخت آماده کند. سیستم روشنایی آن هم کاملا مدرن و به‌روز است و در شب با استفاده از انرژی که در روز از طریق نور خورشید ذخیره شده، می‌تواند روشنایی کافی را برای فعالیت‌های مختلف کاربر تأمین کند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.