چرا قیمت نفت احتمال دارد به بشکه‌ای ۱۰ دلار برسد؟

0

به گزارش Consbank، به نقل از راشا تودی، یکی از مقامات ارشد شرکت NG فرانسه پیش‌‌بینی کرد: با توجه به تحولات بزرگ پیش رو در حوزه انرژی در سطح بین‌الملل این احتمال وجود دارد که قیمت نفت در بازار جهانی به ۱۰ دلار در هر بشکه سقوط کند.
تیری لپرسک مدیر بخش نوآوری شرکت بزرگ انرژی NG فرانسه طی مصاحبه‌ای اعلام کرد: کاهش هزینه تولید برق از نور خورشید و همچنین افزایش فروش خودروهای الکتریکی و از سوی دیگر گسترش هیدروژن ارزان و ساختمان‌های هوشمند فشار نزولی بر قیمت نفت طی سال‌های آینده افزایش خواهد یافت.
این کارشناس انرژی تاکید کرد: حتی اگر تقاضای نفت تا سال ۲۰۲۵ روندی افزایشی را بپیماید قیمت این حامل انرژی می‌تواند به ۱۰ دلار در هر بشکه با کاهش تقاضا سقوط کند.
پس از یک دهه فعالیت هم اکنون شرکت NG توانسته است به بزرگترین تولیدکننده غیردولتی نیرو در جهان تبدیل شود. این شرکت هم اکنون در حال سرمایه‌گذاری در زمینه تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر است و دیگر فعالیت‌های آن فروش نیروگاه‌های ذغال سنگ و تجهیزات اکتشافی است.
این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ ، ۱٫۵۷ میلیارد دلار در زمینه تولید باتری‌های ذخیره‌سازی،‌ دستگاه‌های تولید هیدروژن در مقیاس کوچک برای خانه‌ها و همچنین خانه‌های هوشمند که برای کاهش هزینه‌های سرمایش،‌نور و ذخیره انرژی تجهیز شده‌اند سرمایه‌گذاری کنند.
لپرسک پیش‌بینی کرد: هزینه تولید هر مگاوات برق خورشیدی تا پیش از سال ۲۰۲۵ در مناطق پرتابش جهان به کمتر از ۱۰ دلار کاهش یابد و به کم ارزان‌ترین منبع تولید انرژی در جهان تبدیل شود.
از سوی دیگر با توجه به کاهش هزینه تولید باتری‌های ذخیره‌سازی برق خورشیدی رقابت‌پذیری بیشتری پیدا کرده و این بدان معنا است که فروش خودروهای الکتریکی در جهان افزایش یافته و بازار خودروهای کنونی را به چالش خواهد کشید.
لپرسک افزود: تولیدکنندگان خودرو در حال ارائه هر چه بیشتر خودروهای الکتریکی با توان طی مسافت ۵۰۰ کیلومتر در هر بار شارژ هستند.
از سوی دیگر ایستگاه‌های شارژ این خودروها نیز در شهرها در حال افزایش هستند و در بسیاری از شهرها نیز رفته رفته استفاده از بنزین و گازوئیل ممنوع می‌شود و این روند به تدریج گسترش خواهد یافت.
بنا به آمار آژانس بین‌المللی انرژی هم اکنون تعداد خودروهای برقی در جهان به یک میلیون دستگاه افزایش یافته است.
لپرسک پیش‌بینی کرد طی ۱۰سال آینده هزینه استفاده از هیدروژن که می‌تواند انرژی خورشیدی را به سوخت خودروها تبدیل کند به قیمت LNG کاهش یابد.
اخیرا NG طرح گسترش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در استان آلپ فرانسه را ارائه داده است و نتیجه بررسی‌ها نشان می‌دهد این منطقه با ۵ میلیون جمعیت می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ به طور کامل وابستگی خود را به سوخت‌های فسیلی از بین برده و به طور صددرصد ازمنابع تجدیدپذیر برای تامین انرژی استفاده کند که این اقدام هزینه تولید انرژی در این منطقه را ۲۰ درصد نسبت به شرایط کنونی کاهش خواهد داد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.