چه کسانی در دریافت وام خرید مسکن واجب‌ترند؟

0

قشر کارگر و همچنین زوج‌های جوان در مقایسه با هنرمندان از اولویت بیشتری برای دریافت وام خرید مسکن برخوردار هستند.
مجتبی بیگدلی، رییس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان به «دنیای اقتصاد» گفت: اگر چه هنرمندان به واسطه شرایط خاصی که دارند از اولویت تخصیص وام خرید مسکن برخوردار هستند، اما کارگروه مسکن در تصویب این وام باید اقدام به نیازسنجی دقیقی می‌کرد و مبنای تخصیص وام خرید مسکن را اقشاری قرار می‌داد که نیازشان به مقوله مسکن به حالت اضطرار در آمده است.
رییس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان تصریح کرد: با حذف وام خرید مسکن از چرخه ساخت و ساز، خسارات جبران‌ناپذیری به تولید‌کنندگان و متقاضیان مسکن وارد و باعث شد تا قدرت خرید متقاضیان مسکن کاهش یابد.
وی تاکید کرد: حذف وام خرید مسکن باعث شد تا مردم نقدینگی خود را به بازارهایی نظیر ارز و سکه تزریق کنند که به دنبال آن گویی رونق از بازار مسکن رخت بربست.
بیگدلی اظهار امیدواری کرد: تخصیص وام خرید مسکن از دایره هنرمندان خارج و به کل جامعه تسری یابد. به طوری که همه مردم بتوانند از این وام بهره‌مند شوند تا متعاقب آن چرخ بازار مسکن مجددا به حرکت در آید.
در همین حال مهندس فرید فرین‌نیا، عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران نیز گفت: به نظر می‌رسد دولت با این اقدام بیش از هر چیز قصد دارد به نوعی لطف خود را به هنرمندان ثابت کند.
فرین‌نیا خاطرنشان ساخت: به منظور خروج از رکود مسکن ضروری است تزریق وام خرید از سر گرفته شود. عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان افزود: تزریق وام مسکن به صنعت ساختمان باعث رونق واحدهای نقلی خواهد شد و همین امر می‌تواند برای بازار مسکن بسیار مفید واقع شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.