چین برای منطقه زلزله‌زده‌ اش گردشگرجذب می کند

0

منطقه‌ زلزله‌زده‌ چین میزبان گردشگران داخلی است.
به گزارش consbank به نقل از نیویورک‌تایمز، با گذشت بیش از یک‌سال از زلزله‌ی مرگ‌بار استان سیچوآن (Sichuan) در شمال چین، اکنون گردشگران زیادی برای گذراندن تعطیلات به این استان سفر و از جاذبه‌های گردشگری آن مانند جنگل درختان صنوبر و دهکده‌ی تاریخی آن که در فهرست میراث جهانی ثبت شده است، دیدن می‌کنند.
بخش اعظم گردشگران منطقه‌ی سیچوآن، چینی‌اند؛ ولی پیش‌بینی می‌شود، در آینده‌ی نزدیک، گردشگران خارجی نیز از این منطقه دیدن کنند.در جریان زلزله‌ای که سال گذشته در استان سیچوآن رخ داد، صدها اثر تاریخی این استان که از جاذبه‌های گردشگری آن بودند، آسیب دیدند.
از سال‌ها پیش، دولت چین برنامه‌های زیادی را در راستای توسعه‌ی گردشگری داخلی این کشور انجام داده که حاصل آن‌ها، رشد نه درصدی گردشگری داخلی در سال گذشته‌ی میلادی بوده است. البته مقامات صنعت گردشگری چین از پیش‌بینی رشد ۱۴ درصدی گردشگری داخلی این کشور در سال جاری میلادی خبر داده‌اند.
سیاست‌های جدید دولت چین که توسعه‌ی صنعت گردشگری یکی از ارکان آن است، از دهه‌ی ۹۰ میلادی آغاز شده‌اند و حاصل آن‌ها، رشد چشم‌گیر تعداد گردشگران این کشور در یک دوره‌ی ۱۰ساله (۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶) بوده است.
در سال‌های اخیر، میزان درآمد مردم چین رشد چشم‌گیری داشته و از سال ۱۹۹۹ نیز دوهفته تعطیلات که یک‌هفته‌ی آن در پاییز و دیگری در زمستان است، به تعطیلات کارگران اضافه شده است تا در این مدت، به دیگر مناطق سفر کنند.
هم‌چنین براساس آمار ارائه‌شده از سوی اداره‌ی ملی گردشگری چین، در سال ۲۰۰۹ چینی‌ها نزدیک به دومیلیارد سفر داخلی انجام داده‌اند، هرچند مسؤولان این کشور میزان سفر را برای رشد چشم‌گیر گردشگری داخلی این کشور کافی نمی‌دانند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.