کاخ سنگی دانشگاه پنسیلوانیا

0

کاخ سنگی دانشگاه پنسیلوانیاگروه معماری ۱۱۰۰ (۱۱۰۰ Architect) ده سال پیش از سوی دیود پسوسکاس (David Piscuskas) و یورگن ریم (Juergen Riehm) در کشور‌های آمریکا و آلمان گشایش یافت. سرمنشأ فعالیت‌های این کمپانی طی یک دهه فعالیت برپایه شاخه‌های طراحی داخلی، مسکونی، مبلمان و فضا‌های شهری، زیرساخت‌های شهری، کتابخانه، اداری و تجاری شکل گرفته است. عنصر بی‌زمانی در پروژه‌های این مجموعه از قبیل کاخ سنگی دانشگاه پنسیلوانیا بیش از هر چیز دیگری به چشم می‌آید.آنچه گروه معماری ۱۱۰۰ را از دیگر رقبا در جهان متمایز می‌کند، تنها ظواهر سازه نیست؛ بلکه گزینش متریال و همخوانی آن با اقلیم سازه نیز نقش بسزایی دارد. خلق ساختمانی که همواره مدرن به نظر برسد در سایه تمهیداتی بنیادین نظیر بهره‌مندی از منابع موجود، آگاهی از اقلیم، رعایت ضوابط شهری، رعایت عنصر نور، نوآوری، آگاهی از اصول زیبایی و معماری آینده‌نگر یا فیوچریستیک ممکن خواهد شد.

پری ورلد هاوس

کاخ سنگی دانشگاه پنسیلوانیامجموعه فرهنگی پری ورلد هاوس (Perry World House) در سال گذشته میلادی به‌طور رسمی آغاز به کار کرد. این مجموعه در زمینی به مساحت هفده‌هزار و ۴۰۰ مترمربع در ایالات فیلادلفیای کشور آمریکا قرار دارد و به‌عنوان مرکز نشست‌ها، همایش و دیدار‌های رسمی دانشگاه پنسیلوانیا به حساب می‌آید. ۱۲ فضای آموزشی با تمام امکانات، ۱۴ اتاق اداری و یک اتاق کنفرانس بزرگ با ظرفیت ۵۰ نفر میهمان و چندین فضای انتظار و پذیرایی در این مجموعه پیش‌بینی شده است.

مرکز آرامش

کاخ سنگی دانشگاه پنسیلوانیانمای شیشه و سنگ سفید این ساختمان در نخستین نگاه، حس آرامش را به افراد منتقل می‌کند و این در حالیست که محیط متنوع پیرامونی این سازه به‌نوعی در تضاد با این آرامش محض است. پری ورلد هاوس  در قلب دانشگاه پنسیلوانیا از یک‌سو با مسیر عبور و مرور دانشجویان پیاده در میان کلاس‌ها ارتباط دارد و از سوی دیگر در برابر خیابانی اصلی قرار گرفته است. بنابراین این ساختمان از نقطه‌نظر معماری خارجی برای استقبال از میهمانان بسیار مفید خواهد بود. کفپوش‌های این مجموعه به ۲ شکل سنگ و موکت اجرا شده و دیوار تمام بخش‌ها به‌منظور جذب حداکثری نور سفید رنگ است.

لید نقره‌ای

کاخ سنگی دانشگاه پنسیلوانیاگواهی‌نامه نقره‌ای لید (LEED) بر پایه بسیاری از تمهیدات اجرایی و کاهش مصرف انرژی به این سازه داده شده است. بهره‌مندی از حجم قابل توجهی از نور روز به‌لطف سقف و نمای شیشه‌ای پری ورلد هاوس از جمله این تمهیدات است تا طبق گزارش تیم مهندسی تا ۹۸ درصد از فضای اطراف از داخل سازه قابل رویت باشد. استفاده از اتصالات شیشه‌ای با قابلیت حفظ انرژی گرمایی بالا و از سوی دیگر به‌کار بردن حجم قابل توجهی از مصالح بازیافتی در این سازه سبب شده است تا پری ورلد هاوس را بع‌عنوان یکی از سبزترین پروژه‌های گروه معماری ۱۱۰۰ بشناسیم. لازم به ذکر است که گواهی‌نامه لید استاندارد حوزه تهویه مطبوع و مرجع انتخاب ساختمان‌های سبز در آمریکا و اروپا است که در ۴ درجه معمولی، نقره‌ای، طلایی و پلاتینی اهدا می‌شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.