کاربرد نمادهای معماری ایرانی اسلامی اجباری می شود

0

وزیر مسکن و شهرسازی بر رعایت الگوی معماری ایرانی اسلامی تاکید کرد و گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که نمادهای معماری ایرانی اسلامی در ساخت و ساز اجباری شود.
به گزارش ConsBank، علی نیکزاد با به بیان اینکه حرکت به سمت نهادینه شدن الگوهای معماری ایرانی و اسلامی در ساخت و سازها از ابتدا مد نظر ما بوده است اظهار داشت: حتی این موضوع را به استانداران نیز تفویض اختیار کردیم چرا که آنها از نزدیک در جریان مسائل مربوط به استان خود و مواردی مانند وضعیت زمین، ساخت و سازها، نظامات مهندسی و سایر شرایط هستند.
وزیر مسکن وشهرسازی ادامه داد : به معاونت شهرسازی و معماری وزارتخانه گفته ام که با همکاری نظام مهندسی ساختمان رعایت نمادهای معماری ایرانی اسلامی در ساخت و سازها را مورد بررسی قرار دهند. وی با اشاره به اینکه رعایت الگوهای اسلامی رعایت حفظ حریم خصوصی خانه ها در برخی استانها اجرایی شده است تصریح کرد : البته حرکتی را نیز شهرداری تهران آغاز کرده که در آن از ساخت نماهای شیشه ای یا نمادهای غیر اسلامی در نمای ساختمانها جلوگیری می شود .
نیکزاد با تاکید بر اینکه رعایت الگوی ایرانی اسلامی یک ضرورت است گفت باید به سمتی حرکت کنیم که طی آن لااقل استفاده از چندین نماد معماری یاد شده در ساخت و سازها اجباری شود. معماران به گونه ای باید ساختمانها را طراحی کنند که چه بلند مرتبه باشد چه کوتاه مرتبه حریم خصوصی خانواده ها را رعایت کند تا آسایش بیشتر آنها را به دنبال داشته باشد.
وی رعایت حریم خصوصی خانواده ها و آرامش و آسایش بیشتر انها را از مزیتهای رعایت الگوی معماری ایرانی اسلامی برشمرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر اجباری برای رعایت حداقل نمادهای معماری یاد شده در ساخت و سازها وجود ندارد و اشخاص بنا به صلاحیت خود هرگونه که بخواهند ساختمانها را طراحی و اجرا می کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.