کارگاه ” زلزله و مسائل پیرامون آن ” در پژوهشگاه زلزله شناسی

0

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: به مناسبت روز ملی ایمنی و سالروز وقوع زلزله بم کارگاه آموزشی ” زلزله و مسائل پیرامون آن ” ۱۳ دی ماه در این پژوهشگاه برگزار می شود.
دکتر مهدی زارع افزود: یکی از مشکلات اساسی در بخش مدیریت بحران کنار هم نبودن افراد دانشگاهی و پژوهشگاهی با مدیران اجرایی این بخش است. وی با اشاره به برگزاری کارگاه تخصصی همزمان با روز ملی ایمنی اظهار داشت: دراین کارگاه سعی می شود که این افراد با تخصص های مختلف و متنوع از پزشک تا مهندس در زمینه زلزله شناسی در کنار هم قرار گیرند.
زارع ادامه داد: این کارگاه فرصت بسیار مناسبی برای تبادل نظر، تجربیات و اطلاعات در زمینه نحوه برخورد با زلزله است. وی تاکید کرد: مسئله مهم در کشور ما این است که برخی افراد اجرایی و محققان از نظر علمی حرف همدیگر را درک نمی کنند که دراین کارگاه تخصصی تلاش می شود این افراد در کنار هم قرار گیرند.
معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: در این کارگاه پنج نشست تخصصی با عناوین ” کاهش ریسک” ، “‌ آمادگی در برابر زلزله” ، ” پاسخ دهی به بحران زلزله ” ،‌ “‌ بازسازی ” و ” ارتباطات و رسانه ” با حضور اساتید و کارشناسان برگزار می شود. به گفته وی محققان در‌ این کارگاه به تحلیل خطرات زلزله در ایران و تهران می پردازند.
زارع افزود: مروری بر وقوع زلزله بم ، مطالعات جنبش شدید زمین در ایران، تحلیل خطر زلزله در تهران ، پیش بینی زلزله،‌ روانگرایی و کاهش ریسک، برنامه ریزی جامع مدیریت ریسک و بحران، بحران زلزله سلامت اجتماعی در ایران ، مسائل جمعیتی ، اجتماعی و روانی زلزله و دوره بازسازی ارزیابی مانورهای آمادگی در برابر زلزله از جمله محورهای مورد بحث دراین کارگاه است. وی ، ‌پاسخ فوریت های پزشکی در بحران زلزله، بازسازی پس از زلزله، تجربه بازسازی زلزله های بم و خورانق ، بازسازی میراث فرهنگی پس از وقوع زلزله، ارتباطات، اطلاع رسانی و خبر نویسی در بحران زلزله و پس از آن را از دیگر محورهای این کارگاه عنوان کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.