ساخت و ساز با استفاده از کانتینر در آمستردام

0
کانتینر در ساخت و ساز

 

Julius Taminiau معمار هلندی، پروژه ساخت با استفاده از کانتینر را در یک پارک علمی در آمستردام تعریف کرده است.

این معمار قصد دارد با کمترین هزینه، فضای موقتی برای شرکت های نوپا ایجاد کند. این منطقه در پارک علمی آمستردام قرار دارد.

کانتینر

کانتینرها به علت داشتن ویژگی هایی مانند قابلیت جابجا شدن و در دسترس بودن، تجربه جدید و راحتی را در معماری و ساخت و ساز ایجاد کرده اند. شرکت های بزرگ زیادی مانند مایکروسافت و اپل کار خود را با استفاده از این کانتینرها آغاز کرده اند.

کانتینر

با کنار هم قرار دادن این کانتینرها، می توانیم یک دهکده کوچک داشته باشیم. می توان هر کانتینر را به مورد خاصی اختصاص داد. مثلا برای کافه و اتاق ملاقات کانتینرهایی با رنگ روشن انتخاب کنیم و با استفاده از راه پله های چوبی، طبقات مختلف کانتینرها را به هم ارتباط دهیم.

کانتینر در ساخت و ساز

به گفته Taminiau، کانتینرها می توانند به روشهای مختلفی کنار هم قرار بگیرند و این ویژگی سبب جذابیت آنها برای ساخت و ساز سریع و کم هزینه شده است.

کانتینر در ساخت و ساز

نیازی به هیچگونه پایه و فنداسیونی نیست، بنابراین هنگامی که ده سال آینده این روستا از بین رفت، هر چیزی می تواند دوباره در جای دیگری مورد استفاده قرار گیرد و هیچ اثری از روستا باقی نخواهد ماند.

کانتینر در ساخت و ساز

با در نظر گرفتن پنجره هایی روی کانتینر ، نور طبیعی می تواند به داخل کانتینر نفوذ کرده و همچنین با باز کزدن پنجره، هوا تهویه می شود. برای روزهای سرد سال، هر کانتینر عایق بندی شده و وسایل گرمایی مادون قرمز مورد استفاده قرار می گیرد.

در جای دیگری در آمستردام، Edward van Vliet یک آپارتمان اجاره ای لوکس مشرف به رودخانه با استفاده از کانتینر در بدنه یک جرثقیل ساخته است.

در نیویورک، با استفاده از کانتینر یک آزماشگاه رسانه ای برای یک دانشگاه ساخته شده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.