کاهش قیمت جهانی نفت

0

به گزارش Consbank، به نقل از رویترز، با وجود آنکه سخنان دبیرکل اوپک خوش بینی نسبت به تبعیت بیشتر این سازمان از توافق کاهش تولید را به وجود آورد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۵۹ سنت کاهش به ۵۴ دلار و ۱ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز ۷۲ سنت کاهش داشت و به ۵۶ دلار و ۲۵ سنت رسید.
هفته گذشته آمارهای میزان تولید آمریکا نشان داد که حجم ذخایر نفت خام و بنزین امریکا به ارقام بی سابقه ای رسیده است. این در حالی است که رشد تقاضا برای سوخت خودرو نیز کاهش یافته است.
محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک در کنفرانسی صنعتی در لندن گفته، آمارهای ماه ژانویه اوپک موید این مسئله است که اعضای مشارکت کننده در توافق کاهش تولید بالای ۹۰ درصد از این توافق تبعیت کرده اند. وی همچنین گفته ذخایر نفتی جهان امسال به میزان بیشتری کاهش خواهد یافت.
اما موسسه گلدمن ساکس در گزارشی خاطر نشان کرده که احیای حفاری های نفتی در آمریکا بیش از حد انتظار بوده است.
در این گزارش آمده است: «هرچند کاهش عرضه نفت اوپک در منطقه خلیج فارس و روسیه بیشتر از حدانتظار بوده، اما بازار در با این تردید مواجه است که آیا این کاهش عرضه برای کاستن از میزان ذخایر نفتی جهان نیمه دوم سال ۲۰۱۷ کافی خواهد بود یا نه.»
آمارهای وزارت انرژی آمریکا در خصوص میزان ذخایرنفت خام این کشور در هفته جاری فردا منتشر خواهد شد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.