کاهش قیمت مسکن در بریتانیا ادامه می‌یابد

0

اقتصاددان‌ها معتقدند با کاهش میزان وام‌دهی بانک‌های انگلستان، افول میزان تقاضا برای مسکن همچنان ادامه پیدا خواهد کرد و این امر زمینه کاهش قیمت‌ها را فراهم می‌کند.
به گزارش consbank به نقل از تهران امروز، تاثیر اصلی کاهش میزان وام مسکن از اواخر سال‌جاری احساس خواهد شد در آن زمان بانک‌هایی که طی سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ در مجموع ۳٫۹ میلیارد پوند از دولت کمک دریافت کردند، بازپس‌دهی این کمک‌ها را آغاز خواهند کرد.
به این ترتیب چاره‌ای جز کاهش موارد وام‌دهی برای بانک‌ها و نهادهای مالی وجود ندارد. دولت بریتانیا نیز اکنون با دو معضل بزرگ یعنی بدهی عظیم و رشد نرخ بیکاری مواجه است و به همین سبب توان افزایش هزینه برای سرمایه‌گذاری و ایجاد شغل ندارد.
در این وضعیت اعتمادی به بهبود چشمگیر در بازار مسکن بریتانیا وجود ندارد. در این میان شرکت‌های انبوه‌ساز بزرگ‌ترین قربانیان هستند زیرا از یکسو مردم توان خرید خانه ندارند و از سوی دیگر افزایش موارد بدهی‌های غیرقابل‌ بازپرداخت، این شرکت‌ها را با کمبود نقدینگی و ورشگستگی مواجه کرده است.
موسسه مطالعاتی مودی معتقد است اگر دولت بریتانیا به کمک این نوع شرکت‌ها نیاید ادامه حیات برای بسیاری از آنها دشوار خواهد شد. تعدادی از این شرکت‌ها مشغول مذاکره برای متقاعدکردن دولت به اجرای طرح‌های تحرک در بخش مسکن هستند اما با در نظر گرفتن شرایط موجود امکان اجرای این طرح‌ها وجود ندارد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.