کاهش معاملات املاک در دوبی

0

در حالی که بحران اقتصادی معاملات املاک در دوبی را به شدت کاهش داده اداره مسکن دوبی ارزش املاک معامله شده هفته گذشته در دوبی را ۶۴۷ میلیون دلار اعلام کرد.
به گزارش فارس، اداره مسکن دوبی اعلام کرد ارزش کل معاملات املاک و مستغلات در این امیرنشین طی هفته گذشته به ۲٫۳۸ میلیارد درهم رسید. ارزش کل معاملات رهنی در این مدت ۱٫۶۲ میلیارد درهم گزارش شده است.
بر اساس این گزارش طی این مدت ۵۳ معامله انجام شده است که با ارزش ترین آن مکانی در آل نهیا به قیمت ۴۶ میلیون درهم بوده است.
در پی بروز بحران اقتصادی در دوبی تعداد و ارزش معاملات در بخش املاک و مستغلات این منطقه به شدت کاهش یافته است.
بزرگترین محوطه فروخته شده در طی هفته گذشته زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع در شهرک صنعتی دوبی به ارزش ۸ میلیون درهم گزارش شده است.
دوبی تا قبل از بروز بحران اقتصادی در امریکا در اواسط سال ۲۰۰۸ طلائی ترین دوران خود را سپری می کرد اما با تاثیرگذاری بحران اقتصادی امریکا بر این منطقه اقتصاد دوبی به طور ناگهانی با بحران مواجه شد که در نتیجه آن قیمت املاک و مستغلات در آن تا بیش از ۳۰ درصد کاهش یافت.
بروز بحران بدهی های دوبی که اخیرا خبر آن منتشر شد نیز ضربه دیگری بر اقتصاد این منطقه وارد کرد. چندی پیش امیر دوبی اعلام کرد یک شرکت دولتی فعال در بخش ساختمان نمی تواند ۶۰ میلیارد دلار بدهی خود را بپردازد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.