کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی اجاره‌بها در تهران

0

در حال حاضر شرایطی در بازار اجاره مسکن به‌وجود آمده که مالکان در برخی از مناطق تهران راضی به کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی نرخ اجاره شده‌اند و این افت قیمت را دلیلی بر کسادی بازار می‌دانند.
تعدادی از مشاوران املاک در محدوده خیابان قصرالدشت از افت ۱۵ درصدی نرخ اجاره خبر می‌دهند و این بنگاه داران رکود در بازار اجاره را علت تخفیف موجران در تعیین نرخ می‌دانند.
یکی از بنگاه داران در خیابان قصرالدشت به دنیای اقتصاد گفت: هم‌اکنون بازار اجاره به دلیل پایان گرفتن فصل اجاره بی‌رونق شده است و بعید به نظر می‌رسد که در اسفند ماه دچار رونق شود و باید انتظار استقبال و رونق در بازار اجاره را در اواخر خرداد ماه سال آینده داشت.
وی افزود: در گذشته اکثر مالکان با دریافت مبلغ ودیعه و اجاره ماهانه حاضر به اجاره واحد خود می‌شدند؛ اما اکنون این وضعیت کمی متفاوت شده است؛ چراکه اغلب افراد طی این مدت ملک مورد نظرشان را با کمک وام و مستاجر خریداری کرده‌اند؛ به همین جهت بیشتر مالکان قصد دارند واحدهای خود را به دست مستاجر برای دریافت رهن کامل بسپارند تا مقداری از مبلغ خرید را بتوانند این گونه پرداخت کنند.
از سوی دیگر آن دسته از مالکانی که نرخ اجاره واحد خود را بالا تعیین می‌کنند و راضی به تخفیف نمی‌شوند به سختی می‌توانند مشتری پیدا کنند، اما دیگر موجران که برای تعیین نرخ اجاره با مستاجر راه می‌آیند از شانس بیشتری جهت اجاره ملک خود برخوردارند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.