کسری ۴۰ هزار میلیارد تومانی در بودجه ۹۶

0
به گزارش Consbank، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی امروز مجلس و در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۱۳۹۶ با بیان اینکه این لایحه حداقل ۴۰ هزار میلیارد تومان کسری دارد، اظهار داشت: آیا سازمان برنامه و بودجه خواب است یا بر اساس توصیه ها کار می کند.
وی افزود: اخیرا ۴۵ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت چاپ و توزیع شده است؛ آیا این کافی نبود که باز هم برای سال ۹۶ با چاپ اوراق مشارکت به دنبال تولید پول کاغذدی هستند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: چرا سازمان برنامه و بودجه مطابق اصل ۵۳ قانون اساسی لایحه بودجه صحیحی به مجلس نمی دهد؛ بودجه ۹۶ برخلاف مفاد برنامه ششم توسعه تنظیم شده و در آن توجهی به ایثارگران نشده است.
قاضی پور با بیان اینکه این لایحه با اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد، گفت: در این لایحه به صنایع کوچک و متوسط اصلا توجه نشده و این به معنی بیکاری هزاران نفر در سال آینده است.
وی بی توجهی به مسکن کارگران، کشاورزان و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد را از دیگر نقاط ضعف لایحه بودجه ۹۶ توصیف کرد و افزود: در این لایحه به حق وزارت آموزش و پرورش توجه کافی نشده است؛ آیا سزاوار است که مدیر مدرسه دست به سوی دانش آموزان دراز کند؟
این نماینده مجلس با بیان اینکه عده ای مانند استیضاح وزیر راه و شهرسازی از قبل تصمیم خود را گرفته اند که به بودجه ۹۶ رای بدهند، گفت: در این بودجه مالیات ها به شکل وحشتناک افزایش یافته است و این یعنی تعطیلی بسیاری از واحدهای صنفی.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.