کشف گور دسته جمعی ۴۰ ایرانی در ترکیه

0

 پلیس امنیتی ترکیه به قتل چهل مهاجر ایرانی و مدفون کردن آنها در گوری دسته جمعی اعتراف کرد.
 به گزارشConsBank به نقل از آخرین نیوز، بر اساس گزارش روزنامه صباح ترکیه و بنا به اعتراف یک پلیس امنیتی سابق که به عنوان گروهبان در قسمت ژاندارمری این منطقه وان ترکیه مشغول به خدمت بوده است، پلیس ترکیه چهل پناهنده را که در حال حرکت به مرزهای ترکیه بودند به قتل رسانده و در یک گور دستجمعی با دسته های بسته دفن کردند.
اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که این قضیه مربوط به چند سال پیش است و علت لو رفتن آن اختلافات درون گروهی عاملان این جنایت عنوان شده است.
بنا به اعلام افسر اعتراف کننده  حومه شهر “یوکساکاوا” و “وان” محل حادثه بوده است که بین مرز ایران و عراق و ترکیه که یک مرز سه گانه مشترک است و حدود چهل و پنج دقیقه با مرز ایران فاصله دارد .
در اعترافات این شخص آمده است ، کسی که دستور مستقیم این کار را داده یک کار با برنامه ریزی بوده است و از قبل یک گوری را آماده کرده بودند و بعد از اینکه این چهل نفر را متاسفانه با دستان بسته کشتند در گور دستجمعی مدفون کردند.توجیه این پلیسها برای صادر کردن دستور کشتن اینها این بوده است که این افراد را اگر ما تحویل مقامات بدهیم ترتیب اثر خاصی نمی دهند و یا اگر به کشور خودشان برگردانیم اینها طبیعتا دوباره برای تقاضای پناهندگی و خروج از کشور اقدام می کنند و به ترکیه خواهند آمد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.