کلاهبرداران ۱۵میلیارد تومانى املاک در زعفرانیه

0

سه عضو شبکه‌اى که سوداى کلاهبردارى ۱۵۰ میلیارد ریالى با جعل اسناد، در سر داشتند در عملیات ضربتى پلیس آگاهى تهران بزرگ دستگیر شدند.
به گزارش اسکای نیوز،چندی پیش مرد ثروتمندى که خود را متقاضى خرید یک ملک در «زعفرانیه» معرفى مى‌کرد به سراغ سرپرست دادسراى ناحیه سه تهران رفت و شکایتى تسلیم کرد.
وى گفت: چندى پیش در یکى از روزنامه‌ها چشمم به آگهى فروش ملکى با شرایط استثنائى افتاد. سپس در تماس با شماره تلفن مربوط، با مردى که خود را «محمد – خ» مى‌نامید، آشنا شدم و با هم قرار ملاقات گذاشتیم. شاکى ادامه داد: در آن دیدار، بر سر قیمت ملک «زعفرانیه» به مبلغ پنج میلیارد تومان به توافق رسیدیم و قرارداد اولیه را تنظیم کردیم. من یک قطعه چک ۸۰۰ میلیون تومانى به عنوان پیش خرید ملک صادر کردم و پس از استعلام مدارک ارائه شده از سوى فروشنده متوجه شدم آنها تقلبى هستند.
پرونده از سوى سرپرست دادسراى ناحیه سه در اختیار پلیس پایگاه سوم آگاهى پایتخت قرار گرفت و تحقیق تخصصى آغاز شد. با قطعى شدن این موضوع که اسناد ملک ۵۰ میلیارد ریالى جعلى است افسران پایگاه مبارزه با کلاهبرداری، ردیابى مجرم را در دستور کار خود قرار دادند. ماموران با اطلاعاتى که از شاکى گرفتند دامنه عملیات را در میدان «ونک» متمرکز کردند و فقط چند ساعت بعد «محمد – خ» ۵۸ ساله بازداشت شد.وى که غافلگیر شده بود و دست خود را رو شده مى‌دید، در بازجویى‌ها به فروش ملک با اسناد جعلى اعتراف کرد و همدستش «غلامرضا – ب» را لو داد. «غلامرضا» هم ۵۸ ساله است و از تبهکاران پیشینه‌دار به شمار مى‌آید و دو بار به جرم کلاهبردارى زندانى شده بود. پلیس با بهره‌گیرى از بانک اطلاعات مجرمان حرفه‌ای، پاتوق «غلامرضا» را در میدان «صادقیه» شناسایى کرد و وى شامگاه دوم آبان ۱۳۸۸ دستگیر شد.
این مرد وقتى فهمید همدستش به کلاهبردارى کلان اعتراف کرده و هیچ شانسى براى گریز از قانون ندارد به ناچار لب به بیان حقیقت گشود. او گفت: اوراق ملک «زعفرانیه» را «محمد – ر» جعل کرده و به من داده است. بدین ترتیب کارآگاهان با هماهنگى سرپرست دادسراى ناحیه سه تهران به خیابان «شریعتی» رفتند و ساعت ۲۱ همان شب «محمد – ر» را به دام انداختند. همچنین در بازرسى مخفیگاه وى مهر برجسته دفترخانه‌هاى رسمى‌، اوراق نیم برگى و یک برگى وکالت‌نامه، اسناد جعلى سه ملک در «نیاوران» و «زعفرانیه» ،تصاویر شناسنامه‌هاى جعل شده و … کشف شد.
در همین رابطه رئیس پلیس آگاهى تهران بزرگ اعلام کرد: ارزش ملک‌هاى مورد نظر ۱۵ میلیارد تومان است که اعضاى این شبکه، با جعل اسناد سوداى کلاهبردارى در سر داشتند.
سرهنگ «عباسعلى محمدیان» گفت: هر سه عضو این شبکه طى فقط یک روز بازداشت شدند و هم اکنون تلاش براى افشاى سایر جرم‌هاى احتمالى آنان ادامه دارد. وى تاکید کرد: پیش از خرید ملک، کالا، خودرو و یا مراجعه به شرکت‌هاى مختلف که آگهى مربوط به آنها در رسانه‌ها منتشر شده است حتما از مراجع ذیصلاح استعلام کنید تا در دام کلاهبرداران حرفه‌اى نیفتید.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.