کمیسیون صنایع قراردادهای یک طرفه واردکنندگان خودرو را بررسی می‌کند

0
به گزارش Consbank به نقل از ایسنا، الله‌وردی دهقانی گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس آمادگی دارد در صورت دریافت قراردادها و مستندات تخلفات شرکت‌های واردکننده خودرو این موضوع را با حضور مسئولان وزارت صنعت‌ معدن و تجارت و شرکت‌های واردکننده خودرو رسیدگی کند.

نماینده مردم ورزقان تاکید کرد: کمیسیون صنایع و معادن اگرچه می‌تواند در شکل و نحوه قراردادها که نوعا یک طرفه و به نفع شرکت‌های واردکننده خودرو منعقد می‌شود به گونه‌ای مسئولان را تحت فشار قرار دهد که این قراردادها را به نفع مشتریانشان اصلاح کنند.

وی تاکید کرد: این قراردادها باید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از مصرف‌کننده کنترل شود تا قبل از انعقاد قرارداد با مشتریان متولیان دولتی خودرو بر این بازار کنترل مناسب‌تری داشته باشند تا از تضییع حقوق مردم پیشگیری شود.

دهقانی با ابراز تاسف از بی‌توجهی مشتریان به متن قراردادهای یک‌طرفه واردکنندگان خودرو گفت: مشتریان خودروهای خارجی در ابتدا به جزییات قراردادی که امضا می‌کنند توجه ندارند ولی به محض آنکه دچار مشکل می‌شوند تازه متوجه می‌شوند که زیر بار چه خسارتی رفته‌اند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در عین حال از مشتریان شرکت‌های واردکننده خودرو خواست تا مستندات و قراردادهایشان را به کمیسیون صنایع مجلس بیاورند تا کمیسیون صنایع با حضور متولیان دولتی صنعت خودرو و شرکت‌های واردکننده خودرو قراردادها را از نظر شکلی اصلاح کنند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.