کوکائین، علت تأخیر ۵۰ ساعته پرواز ونزوئلا به ایران

0

نماینده شرکت هواپیمایی (CONVIASA) ونزوئلایی، دلایل سرگردانی مسافران کاراکاس – دمشق در سوریه و تأخیر پرواز‌ VO 306 را کشف کوکائین در چمدان دو تن از مسافران و اتمام زمان قانونی فعالیت کرو پروازی عنوان کرد.
به دنبال درج خبری با عنوان “سرگردانی ۵۰ ساعته مسافران پرواز کاراکاس – تهران در سوریه ” و تأکید سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر پیگیری این موضوع، نماینده رسمی شرکت هواپیمایی ونزوئلایی (CONVIASA) در ایران توضیحاتی را به سازمان هواپیمایی کشوری در مورد بروز تأخیر پرواز و سرگردانی مسافران ارائه داد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری راجع به پاسخ کتبی نماینده این شرکت گفت: بنا به گفته نماینده این ایرلاین، به علت کشف کوکائین در چمدان دو تن از مسافران پرواز کاراکاس – دمشق به شماره پرواز VO 306 اول نوامبر ۲۰۰۹، هواپیمای‌ این پرواز برای انجام بازرسی تمامی چمدان‌های مسافران، در ساعت مقرر اجازه پرواز پیدا نکرد و با پنج ساعت تأخیر انجام شد که در واقع این تأخیر اجتناب ناپذیر بود‌.
‌بنا به گفته نماینده ایرلاین (CONVIASA)، به دلیل وجود پنج ساعت تأخیر در ورود این هواپیما به فرودگاه دمشق، زمان قانونی فعالیت کرو‌ پروازی به اتمام رسیده بود و این کرو پروازی طبق قانون اجازه پرواز نداشتند؛ به همین دلیل مسافران ایرانی پرواز که قرار بود پس از پیاده شدن مسافران سوری به تهران منتقل شوند، به یک هتل در دمشق انتقال داده شده و مورد پذیرایی قرار گرفتند.
بنا به گفته نماینده شرکت هواپیمایی (CONVIASA) در ایران، بر اساس هماهنگی‌های انجام شده قرار بود مسافران ایرانی توسط هواپیمای سوریه در روز دوم نوامبر به تهران منتقل شوند که به دلیل بروز نقص فنی، این هواپیما نیز امکان پرواز به تهران را پیدا نکرد و بالأخره مسافران ایرانی پرواز مذکور با ۴۸ ساعت تأخیر به تهران رسیدند.
جعفرزاده خاطرنشان کرد: نماینده این ایرلاین ونزوئلایی تأخیر این پرواز و برخی برخورد‌ها با مسافران در فرودگاه کاراکاس را خارج از قوانین بین‌المللی ندانست.
به گزارش فارس ،چندی پیش یکی از مسافران پرواز کاراکاس – تهران به فارس از تأخیر ۵۰ ساعته هواپیمای ‌شرکت هواپیمایی ونزوئلایی (CONVIASA) در فرودگاه دمشق خبر داده و از رفتار نامناسب مسئولان فرودگاه کاراکاس و سوریه با مسافران، اظهار نارضایتی کرده بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.