کویت مراسم جشن ملی ‌اش را در هتل ترامپ گرفت

0
به گزارش Consbank، به نقل از رویترز، دولت کویت احتمالا برای برگزاری مراسم میهمانی ای که دیروز در هتل دونالد ترامپ در واشنگتن برگزار کرد، ۶۰ هزار دلار به این هتل پرداخت کرده است. این اولین آزمون جدی برای سنجش یکی از وعده های ترامپ است. تیم ترامپ اعلام کرده بود، سود حاصل از برگزاری میهمانی های اینچنینی را به خزانه دولت آمریکا واریز خواهد کرد.
سفارت کویت دیروز میزبان مراسمی به مناسبت روز ملی این کشور بود. بر اساس برآوردهای انجام شده، هزینه برگزاری مراسمات مشابه روزهای ملی کشورها در هتل بین المللی ترامپ ۴۰ تا ۶۰ هزار دلار است. هتل ترامپ از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است.
شری دیلون، یکی از وکلای ترامپ در کنفرانس خبری روز ۱۱ ژانویه وعده داده بود که هرگونه سود حاصل از هتل ترامپ از برگزاری مراسمات دولت های خارجی را به خزانه دولت آمریکا واریز شود.
کاخ سفید و آلن گارتن، مشاور حقوقی سازمان ترامپ در این باره که آیا هرگونه سود حاصل از پرداخت های دولت های خارجی به خزانه واریز شده یا نه اظهار نظری نکرده اند.
سالم الصباح، سفیر کویت در واشنگتن گفت، وی تقریبا همان رقمی را که قبلا به هتل «فور سیزنز» برای برگزاری مراسم سال گذشته پرداخت کرده بود به هتل ترامپ پرداخته است. وی از افشای رقم دقیق پرداخت شده خودداری کرده است.
هتل «فور سیزنز» هم که از اظهار نظر در این باره خودداری کرده، بابت برگزاری چنین میهمانی هایی ۴۰ تا ۶۰ هزار دلار دریافت می کند.
یک گروه از وکلای حقوقی در ماه ژانویه با طرح شکایتی علیه ترامپ وی را متهم کرده بودند که با دریافت پول از دولت های خارجی بابت کسب و کارهای تجاری اش، قانون اساسی آمریکا را نقض می کند.
برخی وکلا گفته اند حتی اگر ترامپ همه سود حاصل از مراسم روز ملی کویت را به خزانه واریز کند، همچنان ناقض قانون اساسی آمریکا خواهد بود. قانون اساسی آمریکا مقامات دولتی ا از دریافت هرگونه هدیه، مواب، پست، هنوان یا هر چیزی از یک دولت خارجی منع می کند.
آنها معتقدند هر گونه درآمد حاصل از برگزاری این مراسم، و نه صرف سود آن، باید به خزانه دولت واریز شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.