سازمان آب و برق دوبی، تفاهم نامه ای را به منظور ارتقاء گواهینامه ساختمان سبز امضا کرده است

0
ساختمان سبز در دوبی

 

سازمان آب و برق دوبی (DEWA) قراردادی را مبنی بر ساخت ساختمان سبز با شرکت اعطای گواهی نامه تجارت سبز (GBCI) امضا کرده است.

بر اساس این قرارداد، این دو سازمان در جهت تحقیق و توسعه، آموزش و افزایش ساختمان های سبز همکاری خواهند کرد.

معیار DEWA استفاده از پلاتین برای ساختمان های سبز می باشد که در واقع معیاری از رهبری در طراحی زیست محیطی و انرژی در ساختمان (LEED) می باشد که استانداردی است که توسط شورای ساختمان سبز آمریکا تعیین شده است.

ساختمان سبز

سعید محمد الطایر، مدیر عامل DEWA اظهار نموده است: “تفاهم نامه با GBCI بخشی از تلاش ما برای ارتقای همکاری با سازمان های بین المللی و کارکردن با یکدیگر برای فراهم نمودن پایه های حفظ پایداری محیط زیست می باشد.”

این قرارداد استراتژی انرژی پاک دوبی برای سال ۲۰۵۰ را پشتیبانی کرده و تا سال ۲۰۵۰، ۷۵% از کل انرژی از منابع انرژی پاک استخراج خواهد شد و دوبی را تبدیل به شهری با کمترین مقدار کربن در جهان می سازد.

دوبی همچنین برای بازسازی ۳۰،۰۰۰  ساختمان موجود، سازمانی را تعیین کرده است.

حدود ۸٫۱۷ بیلیون دلار برای این طرح سرمایه گذاری شده است که DEWA می گوید ۲۲٫۳۲ بیلیون دلار به صورت پس انداز برخواهد گشت.

ساختمان سبز

ساختمان این شرکت در Al Quoz در غرب امارات، بزرگترین ساختمان دولتی تایید شده LEED می باشد. این ساختمان به میزان ۶۶% انرژی کمتر و ۴۸% آب کمتری استفاده می کند و دارای نیروگاه خورشیدی ۶۶۰ کیلووات می باشد.

DEWA همچنین در حال ساخت دفتر مرکزی جدید خود می باشد که بلندترین، بزرگترین و هوشمندترین ساختمان انرژی صفر در جهان خواهد بود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.