یارانه پردرآمدها صرف بخش تولید شود

0
به گزارش Consbank به نقل از خبرگزاری اقتصادی ایران،”بهمن آرمان” افزود: در هیچ جای دنیا مرسوم نیست که افرادی که دارای توانایی مالی هستند یارانه از دولت دریافت کنند، چون یارانه مختص افراد سطح پایین جامعه است.

وی اظهارداشت: اگر یارانه پر درآمدها حذف شود ، منابعی که حاصل از حذف یارانه ها به دست دولت می رسد باید به دو طریق صرف شود اول این پول را به افرادی که به یارانه بیشتری نیاز دارند اختصاص یابد و دوم، این پول در صندق ویژه ای مانند صندق توسعه ملی نگهداری و اقدام به سرمایه‌گذاری و در نهایت ایجاد اشتغال پایدار برای قشر های با درآمد پایین بشود.

این کارشناس مسائل  اقتصادی در ادامه در مورد طرح جامع مسکن دولت نیز گفت: یکی از مواردی که می توان منابع حاصل از حذف یارانه های پر درامد را مصرف کرد برای تهیه مسکن افرادی است که به هیچ عنوان توان خرید خانه را ندارند.

آرمان تاکید کرد: متاسفانه سیاست وزارت مسکن و شهرسازی،حمایت از قشرهای کم درآمد نیست چون هدف از ایجاد دومین صندق زمین و ساختمان این است که منابع مالی را صرف ساختن ویلاهای مجلل برای افرد با درامد بالا صرف کند.

وی در پایان گفت: تا زمانی که نگرش عدالت محور در وزارت مسکن عوض نشود، نمی توان امید وار بود که گامی در راستای تهیه مسکن قشرهای ضعیف جامعه صورت گیرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.