یک رنگ گرافینی به‌صرفه

0

یک رنگ گرافینی به‌صرفهاولین نمونه از رنگ‌های گرافینی برای مصارف تجاری در بریتانیا و توسط شرکت گرافین (The Graphene Company) عرضه شده‌ است. این شرکت تولیدکننده انحصاری متریال‌ها و رنگ‌های گرافینی است و محصولات تولیدی‌اش به‌صرفه و سازگار با محیط زیست هستند. از این رنگ‌ها می‌توان در نما و سطوح داخلی و خارجی بنا استفاده کرد.

در ساخت این رنگ از مواد طبیعی و معدنی سنگ آهک استفاده شده‌است و طبیعت متخلخل آهک آن در کنار لایه‌های گرافینی به دیوار‌ها اجازه تنفس می‌دهد و باعث می‌شود هوا بهتر در مکان جریان پیدا کند و سطح رطوبت در منزل کاهش پیدا کند. بدین‌ترتیب محیطی سالم‌تر برای زندگی مهیا می‌شود. درضمن به‌خاطر الکالاین pH بالا در این محصول نیازی به نگرانی درمورد حساسیت‌های مختلف نیست. این نکته توسط آزمایشگاه مستقل آلمانی (eco-INSTITUT) تأیید شده و این رنگ،‌ تنها رنگ دارای استاندارد طلایی (Gold Standard) در جهان است.

یک رنگ گرافینی به‌صرفهگرافین سخت‌ترین ماده شناخته‌شده در جهان است و از کربن خالص تشکیل می‌شود. این ماده ساکن و غیرسمی در رنگ، ‌لایه‌ها و سایر متریال‌ها ریخته می‌شود و دوام، استحکام و انعطاف محصول را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد. درضمن استفاده از گرافین باعث کاهش وزن محصول نهایی شده و استفاده از چنین محصولی از نظر نیروی کار و هزینه صرف‌شده کاملا مقرون‌به‌صرفه است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.