یک ماه دیگر بازار مسکن چگونه است؟

0

شنیده‌ها از بازار مسکن در مناطق مختلف تهران حاکی از بهبود وضعیت خرید و فروش واحدهای مسکونی طی یک ماه آینده است؛ چراکه بسیاری از مشاوران املاک پیش‌بینی می‌کنند از اوایل خردادماه بازار فروش واحدهای مسکونی رونق می‌گیرد.
یکی از بنگاه‌داران فعال در محدوده بلوار فردوس در این باره  گفت: از ابتدای سال تا به امروز در بنگاه ما نزدیک به ۱۵ معامله فروش به ثبت رسیده که این تعداد معامله نسبت به سال گذشته از رشد اندک برخوردار بوده است. در حال حاضر تقاضا برای خرید کم و استقبال خوبی از بازار به عمل نمی‌آید؛ به همین خاطر یکی از دلایل بی رونقی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی را می‌توان «فصلی» دانست؛ زیرا معمولا دو ماه اول هر سال در بازار مسکن خرید و فروش صورت نمی‌گیرد و اکثر خریداران منتظر هستند با گذشت چند ماه قیمت‌ها ثابت شود و بعد اقدام به خرید کنند. از سوی دیگر زمان کنونی فصل نقل و انتقال مستاجران است و به همین دلیل بازار اجاره با رونق مواجه است.
این مشاور املاک در ادامه افزود: قدرت خرید متقاضیان در بازار مسکن تقریبا مانند سابق است و موفقیت آنها در امر خرید بستگی به میزان وام خریدی دارد که برای تامین قسمتی از مبلغ خرید از بانک دریافت می‌کنند یا اینکه فایل‌های فروشی به اصطلاح اکازیون از لحاظ قیمت به بازار مسکن عرضه شده باشد که نظر خریداران را به خود جلب کند.
در همین راستا مشاور املاک دیگری واقع در منطقه یوسف‌آباد به «دنیای‌اقتصاد» گفت: به‌طور واضح می‌توان فروشندگان واقعی را از دیگر فروشندگان تشخیص داد؛ زیرا اکثر مالکانی که واحدهای خود را از سال گذشته برای فروش به بازار عرضه کرده بودند همچنان بر سر قیمت‌های از قبل اعلام شده اصرار دارند و آن را تغییر نداده‌اند؛ اما در این بین فروشندگانی هستند که به محض آغاز سال ۸۹ نرخ‌های از قبل تعیین شده را تغییر دادند و راضی به کاهش قیمت شده اند.
گلزار اشاره کرد: یک ماه قبل از پایان سال ۸۸ بسیاری از خریداران در بازار مسکن از انجام معامله دست نگه داشتند و منتظر روشن شدن وضعیت قیمت در سال ۸۹ باقی ماندند؛ اما اکنون می‌توان شاهد ورود اغلب خریداران به بازار بود؛ زیرا اکثر متقاضیان قیمت‌های فعلی را باور کرده‌اند و عده‌ای دیگر از ترس تغییر قیمت در آینده نزدیک به بازار مسکن رو آورده‌اند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.