یک میلیون مسکن مهر در دولت‌های نهم و دهم تحویل شد

0
به گزارش Consbank، علی نیکزاد در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این پرسش که در دولت های نهم و دهم چه تعداد مسکن مهر تحویل شد، اظهار کرد: با احتساب مسکن روستایی، دو میلیون و ۸۰۰هزار واحد از مجموع ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد در دولت نهم و دهم تحویل شد.
وی با بیان این که ۱٫۸ میلیون مسکن روستایی تحویل شد، افزود: در دولت قبل یک میلیون  واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان این طرح شد.
وی پیش تر با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی به تسنیم گفته بود: وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن عملکرد خاصی نداشته که بتوان نقد کرد به‌طور مثال؛ در ۳ سال گذشته در خصوص احیای بافت فرسوده و ساماندهی حاشیه‌نشین‌ها چه کرده‌اند؟ در ۳ سال گذشته در خصوص ساخت مسکن‌های حمایتی چه کرده‌اند؟ چند واحد مسکن اجتماعی ساخته‌اند؟
وی با یادآوری این که ماحصل عملکرد آنها تلاش در جهت اجرایی شدن صندوق یکم وام خرید مسکن است که منابع آن هم از محل وصول اقساط تسهیلات مسکن مهر تأمین می‌شود، تاکید کرد: در تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۳۹۵ مبلغ ۵هزار میلیارد تومان از اموال غیرمنقول وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سرمایه بانک مسکن تخصیص داده شده است، سؤال این است: اگر وزارتخانه منابع لازم را در اختیار دارد چرا به تأسیسات زیربنایی مسکن مهر اختصاص نمی‌دهد که به‌قول آقایان ۵۶۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد؟
وزیر سابق راه و شهرسازی ادامه داد: چرا زمین‌هایی را که از برکت اجرای مسکن مهر ارزش افزوده پیدا کرده و مصوبه دولت را نیز برای هزینه‌کرد در بخش تأسیسات زیربنایی و خدمات روبنایی دارد قرار است به افزایش سرمایه بانک مسکن اختصاص دهند؟

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.