یک و نیم میلیون خانواده ایرانی خانه به دوشند

0

وزیر مسکن و شهرسازی با بیان اینکه آمار مستاجران کشور از سال ۷۵ تا ۸۵ از ۱۶ درصد به ۲۲ و ۴ دهم درصد افزایش یافته است ، گفت : یک و نیم میلیون خانواده مسکن مستقل ندارند.
به گزارش واحد مرکزی خبر ، مهدی نیکزاد در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان مسکن و شهرسازی خراسان رضوی افزود : طبق سرشماری سال ۸۵ هفده میلیون و ۴۹۵ هزار خانوار در کشور زندگی می کنند که ۱۲ میلیون و ۴۰۱ هزار خانوار شهری و ۵ میلیون و ۷۲ هزار خانوار روستایی هستند.
وی گفت : بنا به اعلام انبوه سازان مسکن ۴۸۰ هزار واحد مسکونی واگذار نشده در کشور وجود دارد که تعدادی از این واحدها نا تمام است و برای واحد های تمام شده نیز متقاضی وجود ندارد که وزارت مسکن در نظر دارد در صورت تفاهم با انبوه سازان این تعداد مسکن را در قالب مسکن مهر به متقاضیان ارائه دهد.
وزیر مسکن و شهرسازی اشتغال و مسکن را از مهمترین مسائل مطرح شده در دولت نهم و دهم اعلام کرد و افزود : مشکلات اجتماعی ، امنیتی ، فرهنگی ، اعتقادی و اقتصادی کشور با بر طرف شدن مشکلات اشتغال و مسکن برطرف می شود.

مهدی نیکزاد با انتقاد از تعویق طرح مسکن مهر در مشهد گفت : شرکت ها و تعاونی های مسکن طرف قرار داد طرح مسکن مهر که در شهرهای گلبهار بینالود و منطقه قرقی مشهد زمین تحویل گرفته اند و تا کنون هیچ اقدامی برای زیر سازی و بتون ریزی انجام نداده اند یک ماه فرصت دارند تا زیرسازی های لازم را انجام دهند در غیر این صورت قرار داد آنان لغو می شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.