‪۸۱‬میلیارد تومان بودجه بیمه کارگران ساختمانی

0

مخبر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: برای نخستین بار در ردیف بودجه سال ‪ ۸۹‬کشور ، ‪ ۱۶۱‬میلیارد تومان اعتبار به بیمه قالیبافان و کارگران ساختمانی اختصاص یافت.
به گزارش consbank به نقل از ایرنا ، محمدرضا رضایی نماینده جهرم در مجلس افزود: در بودجه سال ‪ ،۸۹‬مبلغ ‪ ۸۰‬میلیارد تومان برای بیمه قالیبافان و مبلغ ‪ ۸۱‬میلیارد تومان برای بیمه کارگران ساختمانی اعتبار پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: براساس برنامه بودجه سال ‪ ، ۸۹‬بودجه وزارت رفاه و تامین اجتماعی با ‪ ۱۶‬درصد رشد از یکهزار و ‪ ۱۶۸‬میلیارد تومان به یکهزار و ‪۴۰۸‬ میلیارد تومان افزایش یافته است.
نماینده مردم جهرم خاطر نشان کرد: نرخ رشد بودجه وزارت رفاه با توجه به نرخ تورم کافی نبوده و این وزارتخانه در سال آینده با مشکلاتی مواجه خواهد شد.
مخبر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: براساس گزارش سازمان تامین اجتماعی، دولت برای سال ‪ ۸۹‬این سازمان برنامه‌ای معادل چهار هزار و ‪۶۰۰‬ میلیارد تومان پیش بینی کرده ، این در حالی است که اعتبار پیش بینی شده دولت برای سازمان تامین اجتماعی در سال ‪ ، ۸۹‬تنها ‪ ۴۵۰‬میلیارد تومان است.
وی افزود: دولت در راستای پرداخت بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی ، قرار بود در سال ‪ ، ۸۸‬دو هزار و ‪ ۵۰۰‬میلیارد تومان از محل فروش سهام شرکت های دولتی به این سازمان پرداخت کند ، اما تاکنون فقط یکهزار میلیارد تومان از مبلغ یادشده را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده است.
به گفته رضایی ، از بودجه ‪ ۱۲‬هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی در سال ‪ ۹ ، ۸۸‬هزار و ‪ ۵۰۰‬میلیارد تومان محقق شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.