۱۰درصد ساختمان‌های تهران بلندمرتبه است

0

با اجرای طرح‌های جدید شهرسازی و معماری، درآمدهای حاصل از اجرای طرح‌های موضعی و موضوعی جایگزین درآمدهای حاصل از صدور پروانه تک‌پلاک‌ها خواهد شد.
هیربد معصومی معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با اشاره به شیوه‌های کسب درآمد شهرداری تهران گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد درآمد شهرداری تهران از محل کسب عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی تامین می‌شود و از همین رو به منظور ساماندهی نحوه تامین درآمد پایدار مقرر شده است تا بیش از ۵۰۰ طرح موضعی و موضوعی که راهکارهای تهیه شده آن از سوی شهرداری برای بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده است، اجرا شود.
معصومی افزود: همچنین استفاده از اراضی ذخیره و توسعه نوسازی شهر تهران برای اجرای طرح‌های درآمدزا و تشویق سرمایه‌گذاران به مشارکت در این پروژه‌ها برای احیای بافت‌های فرسوده و رونق اقتصاد شهری تهران از دیگر راهکارهای پیشنهادی برای ایجاد درآمد پایدار در شهرداری است.
معاون شهردار تهران با تاکید بر این که امروز رویکرد شهرداری، شهرسازی مشارکتی و همراه با مردم است، افزود: در این باره همه راهکارهای ارائه شده در چارچوب طرح جامع جدید تهران در نظرگرفته شده است.
معصومی تصریح کرد: هرگونه ساخت و ساز براساس سند توسعه تهران انجام خواهد شد و بنا داریم تهران بر اساس سند توسعه آن یعنی طرح جامع و تفصیلی جدید شهر را اداره کنیم.
به گفته وی، در حال حاضر فقط حدود ۱۰ درصد از سطح محدوده شهر تهران به ساختمان‌های بلندمرتبه تعلق دارد و میانگین طبقات در شهر تهران دو و یک طبقه است که بر اساس طرح تفصیلی جدید در افق سال ۱۴۰۰ به چهار طبقه افزایش می‌یابد.
معاون شهردار تهران افزود: به طور کلی تهران در مقایسه با سایر کلان‌شهرهای جهان شهری کوتاه مرتبه محسوب می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.