۱۰هزار هکتار بافت فرسوده باید نوسازی شود

0

معاون وزیر مسکن شهرسازی با بیان اینکه برنامه نوسازی بافت های فرسوده امسال حدود ۶۱ هزار واحد مسکونی خواهد بود، گفت:در پنج سال آینده ۱۰ هزار و ۴۰۰ هکتار از ۶۵ هزار هکتار بافت فرسوده شناسایی شده در کشور بازسازی می شود.
به گزارش ConsBank به نقل از فارس ، احمد صادقی افزود: سال گذشته ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای نوسازی بافت‌های فرسوده تحقق پیدا کرد که امسال با دو برابر افزایش امید است به ۶۱ هزار واحد مسکونی ارتقاء یابد.
وی با بیان اینکه سیاست‌ ما در بافت فرسوده این است که مردم محور اصلی احیای بافت‌های فرسوده باشند، تاکید کرد: دولت باید با سیاستهای تشویقی خود مردم را رأساً نسبت به احیای بافت‌های فرسوده حمایت کند، بنابراین باید به دنبال ایجاد نهضت حضور مردم در بازسازی‌ بافت‌های فرسوده باشیم.
وی با بیان اینکه عدم سرمایه گذاری لازم توسط دولت‌های پیشین و نبود مشارکت پایدار توسط مردم دلیل عدم پیشرفت در بازسازی بافت فرسوده است، تأکید کرد: رویکرد دولت برای جبران این عقب ماندگی این است که مردم محور اصلی و موتور محرکه بازسازی بافت فرسوده باشند چرا که این ۶۵ هزار هکتار در اختیار مردم است.
صادقی افزود: اگرهر مترمربع این ۶۵ هزار هکتار رقمی حدود ۳۰۰ هزار تومان باشد می توان فهمید که این سرمایه سنگین در اختیار به مردم چه اعتباری نیاز دارد، بنابراین دولت با بسته‌های تشویقی و اعطای تسهیلات یا تخفیف‌های ویژه، مشارکت پایدار مردم را برای بازسازی بافت‌های فرسوده در پی خواهد داشت.
وی تأکید کرد: در ۳۰ سال گذشته ۷ درصد از ۶۵ هزار هکتار بازسازی شده و اگر در ۵ سال آینده ۱۶ درصد بافت فرسوده بازسازی شود تا پایان برنامه پنجم ۲۳ درصد بافت‌های فرسوده بازسازی خواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.