۱۰ هزار قربانی بلایای طبیعی در سال ۲۰۰۹

0

بلایای طبیعی در سال دوهزار ونه ، ده هزار نفر را به کام مرگ کشاند و پنجاه میلیارد دلار خسارت وارد کرد.
واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد، شرکت بزرگ بیمه اتکایی مونیخ روز سه شنبه اعلام کرد: امسال تاکنون ده هزار نفر در فجایع مختلف طبیعی جان خود را از دست داده اند که نسبت به سالهای گذشته کاهش چشمگیری یافته است. میانگین شمار قربانیان در ده سال گذشته سالانه هفتاد و پنج هزار نفر بوده است و تنها در سال دوهزار و هشت ، دویست و بیست هزار نفر بر اثر بلایای طبیعی کشته شدند.
پر تلفات ترین حادثه طبیعی در سال ۲۰۰۹ زمین لرزه سی ام سپتامبر، هشتم مهر، در سوماترای اندونزی بود که هزار و دویست کشته داشت.
به گفته مسئول بخش مدیریت خطرهای طبیعی در شرکت بیمه اتکایی مونیخ اگر چه امسال بلایای طبیعی عمده روی نداد اما گرایش بسوی افزایش بلایای طبیعی ناشی از تغییرات اقلیمی ادامه دارد.
شمار بلایای طبیعی ناشی از تغییرات اقلیمی از سال ۱۹۵۰، سه برابر شده است و چهل و پنج درصد خسارتهایی که شرکتهای بیمه در جهان پرداخت کرده اند ناشی از این حوادث بوده است.
میزان خسارتهای ناشی از بلایای طبیعی امسال پنجاه میلیارد دلار اعلام شده که بیست و دو میلیارد دلار انرا بیمه ها پرداخت کرده اند.
گران ترین حادثه امسال از نظر شرکتهای بیمه طوفان کلاوس در اسپانیا و فرانسه در ژانویه گذشته بود که موجب قطع برق بیش از یک میلیون نفر شد.
خسارتهای طوفان کلاوس پنج میلیارد ویکصد میلیون دلار بود که شرکتهای بیمه سه میلیارد دلار انرا پوشش دادند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.