۱۲ شهر جدید صاحب مترو می‌شوند

0

معاون وزیر مسکن با بیان اینکه برای سال ۸۹ درخواست اعتبار کرده‌ایم، تصریح کرد: دولت موافقت اولیه را اعلام کرده است و امیدواریم این امر در قانون بودجه پیش‌بینی و به تصویب مجلس برسد و در نتیجه اعتبار کافی در اختیار این بخش قرار گیرد.
مهندس جمشید نورصالحی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مترو شهرهای جدید اظهار کرد: متروی ۱۲ شهر جدید کشور از جمله پرند، هشتگرد و پردیس در شورای عالی ترافیک تصویب و طرح‌های آنها تهیه شده است.
معاون وزیر مسکن ادامه داد: عملیات اجرایی مترو هشتگرد از سال جاری آغاز شده است و امیدواریم عملیات مربوط به متروی پرند نیز از سال آینده آغاز شود و طبق برنامه در نظر گرفته شده طی سه سال به بهره‌برداری برسد.
نورصالحی در پاسخ به این سوال که در صورت عدم تصویب بوده وضعیت چگونه می‌شود؟ خاطرنشان کرد: به دنبال اعتبارات دولتی و همچنین جذب تسهیلات نیز هستیم اما از آنجاکه افراد زیادی در شهرهای جدید ساکن هستند، مشکل حمل و نقل به شهرهای مادر از اساسی‌ترین مسائلی است که باید موردتوجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: اگر این معضل برطرف نشود متقاضیانی که در شهرهای جدید ساکن می‌شوند با مشکل روبه‌رو خواهند شد بنابراین چنین مساله‌ای صددرصد در برنامه قرار دارد.
معاون وزیر مسکن درباره اینکه گفته می‌شود شهرهای جدید فاقد بستر اشتغال‌زایی بوده و به شهرهای خوابگاهی تبدیل شدند، تصریح کرد: شهرهای جدید که به‌منظور جای دادن بخشی از جمعیت کلان‌شهرها در کنار آنها ایجاد شدند، به موازات سایر شهرهای کشور دارای مراکز صنعتی، کارگاهی و دانشگاهی هستند.
نورصالحی گفت: در اطراف شهرهای جدید خود به خود اشتغال صورت می‌گیرد و جمعی از ساکنان در داخل شهرهای جدید و برخی در مادر شهرها و کلان‌شهرها شاغل می‌شوند.
وی در پاسخ به این سوال که بزرگترین مشکل پیش‌روی طرح مسکن مهر در شهرهای جدید چیست؟ خاطرنشان کرد: برای ساخت و ساز واحدهای مسکونی مشکلی نداریم زیرا تعاونی‌ها فعال شدند، واگذاری به گروه‌های انفرادی آغاز شده و انبوه‌سازان نیز وارد طرح مسکن مهر شده‌اند.
معاون وزیر مسکن در پایان با بیان اینکه پیش‌بینی شده که مترو از سال آینده در همه شهرها عملیاتی شود، گفت: مساله که باید به موازات ساخت واحدهای مسکونی مورد توجه قرار بگیرد، ایجاد خدمات و همچنین فضاهای بهداشتی، آموزشی و … در شهرهای جدید است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.