۱۲۸ میلیارد متر مکعب گاز در ۱۱ ماه مصرف شد

0

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: در ۱۱ ماه گذشته از سالجاری ۱۲۸ میلیارد متر مکعب گاز در کشور مصرف شده است.
به گزارش consbank به نقل از ایلنا ، مصطفی کشکولی با اعلام این خبر افزود: در مقایسه مصرف گاز ۱۱ ماهه سالجاری با مدت مشابه سال گذشته شاهد ۶ درصد رشد هستیم.
وی ادامه داد: در ۱۱ ماهه گذشته ۴/۳۹ میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاههای کشور تحویل شده که ۲ برابر میزان برنامه مصوب است.
او گفت: در همین دوره زمانی ۲/۳۱ میلیارد متر مکعب گاز به صنایع کشور تحویل شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به مصرف ۲/۳ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در بخش حمل و نقل ( CNG ) در ۱۱ ماهه گذشته افزود: در بخش CNG شاهد ۱۲۹ درصد رشد مصرف نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۸۷ هستیم.
کشکولی اضافه کرد: در بخش خانگی – تجاری نیز ۵/۵۴ میلیارد متر مکعب گاز از آغاز سال جاری تا بهمن ماه مصرف شده که حکایت از ۱۰ درصد رشد مصرف دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به رشد ۵/۳۸ درصدی صادرات گاز کشور اشاره کرد و گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان بهمن ماه بیش از ۶ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از کشور صادر شده است و این در حالی است که در همین دوره زمانی ۵/۲۲ درصد کاهش واردات گاز به کشور را نیز شاهد بوده‌ایم.
او میزان واردات گاز در یازده ماهه گذشته به کشور را ۲/۵ میلیارد متر مکعب اعلام کرد.
به گفته وی در همین مدت ۴/۴ میلیارد متر مکعب گاز نیز به میادین نفتی کشور تزریق شده که خوشبختانه در این بخش نیز شاهد رشد ۲۴ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هستیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.