۱۳۰هزار خانه روستایی استان تهران نیاز به نوسازی دارد

0

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان تهران اعلام کرد: بررسی های صورت گرفته از وضعیت خانه های روستایی استان تهران حاکی از آن است که حدود ۱۳۰ هزار واحد مسکونی نیاز به بهسازی و نوسازی دارد.
به گزارش  ConsBank به نقل از ایرنا، احمد فرخیده ضمن اعلام این خبرافزود: استان تهران افزون بر ۲۶۱ هزار واحد مسکونی روستایی دارد که از این میزان نیمی کم دوام و بی دوام هستند.
وی یادآور شد: براساس سرشماری نفوس ومسکن ۱۳۸۵ بالغ بر یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر در مناطق روستایی استان تهران سکونت دارند.
فرخیده با بیان اینکه شورای عالی مسکن میزان تسهیلات بانکی مسکن روستایی را در سال جاری به ۱۰۰ میلیون ریال افزایش داده، گفت: انتظار می رود همکاری بانک مسکن در این خصوص موجب شتاب ساخت و ساز در این بخش شود.
میزان تسهیلات مسکن روستایی سال گذشته ۷۵ میلیون ریال بود که این میزان در سطح کشور امسال افزایش یافته است.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان تهران یادآور شد: قرار است ظرف ۱۰ سال (برنامه های چهارم و پنجم توسعه) دو میلیون واحد مسکونی روستایی در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی مقاوم سازی شوند.
وی افزود: سهمیه بهسازی و نوسازی تخصیص یافته برای واحدهای مسکونی روستایی استان تهران برای سال گذشته چهار هزار واحد مسکونی بود که از این رقم برای ساخت دو هزار و ۶۸۷ واحد مسکونی روستایی با بانک مسکن عقد قرارداد شد.
فرخیده سهمیه امسال را سه هزار واحد مسکونی روستایی ذکر کرد که از این رقم ۹۰۰متقاضی به بانک معرفی شده اند که از این میزان برای ۳۰۰ دستگاه واحد مسکونی با بانک مسکن قرارداد بسته شده است. بنیاد مسکن استان تهران حدود ۸۰۰ روستا را تحت پوشش خود دارد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.