۱/۵ میلیارد یورو اوراق مشارکت سال‌١٣٨٨ هنوز منتشر نشده است

0

به‌دلیل طولانی‌شدن روند تصویب آیین‌نامه انتشار ۱٫۵ میلیارد یورو اوراق مشارکت در سال ۱۳۸۸ و پروسه طولانی پیش‌بینی شده در این آیین‌نامه، تاکنون انتشار این اوراق محقق نشده است.
به گزارش consbank به نقل از ایسنا، افخم زروانی، مدیرکل بررسی و هماهنگی بودجه و نظارت بر طرح‌های شرکت‌ها در وزارت نفت با بیان این مطلب اظهار کرد: مطابق بند ۶ ماده‌ واحده قانون بودجه سال ۱۳۸۸ امکان انتشار ۱٫۵ میلیارد یورو اوراق مشارکت توسط دولت برای طرح‌های وزارت نفت ابلاغ شده بود.
وی افزود: به‌دلیل طولانی ‌شدن روند تصویب آیین‌نامه که براساس قانون باید پیشنهاد مشترک وزارت اموراقتصادی و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تصویب هیات وزیران می‌رسید و همچنین به‌دلیل پروسه طولانی پیش‌بینی شده در این آیین‌نامه، تاکنون انتشار این اوراق محقق نشده است.
او با بیان اینکه هرچند امسال یکسری اقدامات برای انتشار اوراق مشارکت انجام شد، ولی به هرحال منتج به انتشار اوراق نشد، تصریح کرد: در طرح‌های وزارت نفت با توجه به نیازخیلی بالای آنها به سرمایه‌گذاری و محدودیت‌های بودجه‌ای که طی دو سال گذشته داشته‌ایم، موجب شده نیاز به انتشار اوراق مشارکت ضروری دیده شود.
زروانی درباره‌ وضعیت ۱٫۵ میلیارد یورو اوراقی که در بودجه سال ۱۳۸۸ درنظر گرفته شده بود، توضیح داد: با توجه به اینکه در بهمن‌ماه هستیم، به نظر می‌رسد فرصت کافی برای انتشار اوراق همه این ۱٫۵ میلیارد یورو وجود نداشته باشد، ولی هنوز فرصت است که بخشی از آن منتشر شود، ولی باقیمانده آن به سال آینده منتقل نمی‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.