۱۵ میلیون خانوار از بهمن ماه تحت پوشش بیمه گاز قرار می‌گیرند

0

یک مقام مسئول در شرکت گاز از آغاز اجرای طرح بیمه مشترکان گاز طبیعی از بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: با اجرای این طرح نزدیک به ۱۵ میلیون خانوار تحت پوشش بیمه حوادث گاز قرار می گیرند.
مجتبی شیخ بهایی در گفت وگو با مهر با اشاره به آغاز اجرای طرح بیمه مشترکان گاز طبیعی از بهمن ماه امسال، گفت: با تصویب طرح بیمه مشترکان گاز در مجلس شورای اسلامی، حق بیمه هر مشترک گاز شهری ۵۰۰ ریال و هر مشترک روستایی ۲۵۰ ریال در قبوض مشترکان در هر دوره قرائت کنتور (۲ ماه) اعمال می شود.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با اجرای این طرح نزدیک به ۱۵ میلیون خانوار ( ۱۲ میلیون مشترک گاز) از خدمات بیمه حوادث گاز بهره مند خواهند شد، تصریح کرد: پیش بینی می شود با اجرای این طرح کلیه مشترکانی که در برابر حوادث گاز گرفتگی، مسمومیت و انفجار خسارت می بینند، بتوانند بخشی از خسارتهای خود را از محل پوشش بیمه ای جبران کنند.
وی با تاکید بر اینکه بیمه گاز یک بیمه حادثه است و نه بیمه مسئولیت، یادآور شد: در حال حاضر بیمه البرز به عنوان شرکت بیمه گر انتخاب شده است و هماهنگی های لازم برای اجرای طرح با این بیمه گر توسط شرکت ملی گاز انجام شده است.
این مقام مسئول تاکید کرد: با وجود اعمال این طرح بیمه ای اما کلیه مشترکان گاز باید نکات ایمنی را به دقت رعایت کنند تا میزان حجم حوادث به حداقل کاهش یابد.
هم اکنون بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۰هزار خانوار در سراسر کشور تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند که بهره مندی این مشترکان از تسهیلات بیمه گاز، اقدامی مهم برای ایمن سازی فعالیت های گازرسانی به مشترکان است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.