۱۷۰ مدرسه کرج «پی» ندارد!

0

رییس پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: از ۸۵ هزار مدرسه ساخته شده در کشور ۵۲ هزار مدرسه باید بازسازی و نوسازی شوند.
به گزارش consbank به نقل از ایسنا، مهندس سید محمد غرضی در بیست و نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به عمر کوتاه ساختمان‌های کشور افزود: زمانی با سازمان نوسازی مدارس جنگ داشتیم. طی سال‌های ۶۲ تا ۶۴ برای مدرسه سازی پول پرداخت کردیم، حال می‌بینم از ۵۱۰ مدرسه ساخته شده در کرج، ۱۷۰ مدرسه پی ندارد و آجرها را چیده و آمده‌اند بالا!
وی با تاکید بر این که حال یقه ما را می‌چسبند که شما چه کرده‌اید؟ ادامه داد: یکی از دلایل ایجاد تورم، عمر کوتاه ساختمان‌سازی در شهرهاست، در حالی که عمر این ساختمان‌ها در کشورهای صنعتی چندین برابر ایران و حتی به ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال می‌رسد.
رییس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر این که ناگفته پیداست توانایی ایجاد محیط زندگی را نداشته‌ایم، تصریح کرد: ۱۰ شهر در دنیا وجود دارد که در آن‌ها تمدن طوری زاییده شده که توانایی زندگی مستمر در آن جا وجود دارد و از آن‌ها تحت عنوان شهری زنده یاد می‌شود.
به گفته‌ غرضی، در خاورمیانه تنها «استانبول» در این رده جای می‌گیرد، به طوری که گفته می‌شود این شهر دارای ۱۰ میلیون توریست است؛ این در حالیست که ۱۶۰ میلیارد دلار از این شهر خارج و ۱۰۰ میلیارد دلار به آن وارد می‌شود و باید گفت شهری دارای تکنولوژی است که خروجی آن بیشتر از ورودی‌اش باشد.
وی افزود: اگر دائم به مردم گفتیم برای شما کار می‌کنیم، با از بین رفتن ما، تمام اهداف پیش‌بینی شده زمین می‌خورد؛ اما اگر گفتیم در این شهر چند تا مهندس، کارگاه فعال، نیروی انسانی آموزش دیده، کارخانه و در نهایت تولید صورت می‌گیرد و وجود دارد، دارای شهری زنده هستیم که به حرکت خود ادامه می‌دهد و دارای تمدن است.
به گفته رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در شهر فاقد تمدن، مردمان فقیر و بدون تخصص فراوان دیده می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.