۱۸۲ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی

0

به گزارش Consbank، احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در مراسم بهره برداری متمرکز از هزار و ۵۴۴ واحد مسکن مهر استان گلستان در گرگان اظهار کرد: یکی از دلایل تمایل نداشتن مالکین برای سکونت در این واحدها نبود زیرساخت های لازم همچون مدرسه، مسجد، درمانگاه، جاده دسترسی مناسب و موارد مشابه دیگر است.
وی بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی برای حل این مشکل و با وجود آن که به جز ساخت منازل تعهد دیگری در شهرک های مسکن مهر نداشت، ساخت ۵۰۰ مدرسه، ۴۵۰ درمانگاه و تعدادی کلانتری را در این شهرک ها آغاز کرد تا زمینه و شرایط برای سکونت آسان و بدون مشکل مالکین فراهم شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر افزود: طرح های نیمه تمام مسکن مهر بدون توجه به لزوم فراهم کردن زیرساخت ها در کشور آغاز به کار کرد و دولت تدبیر و امید برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه ها و امید مردم تکمیل آن را شتاب داد.
مهرآبادی ادامه داد: دولت  بیش از یک میلیون و ۷۱۲ هزار واحد مسکن مهر را به بهره برداری رساند که یک میلیون و ۵۳۰ هزار واحد آن بهره برداری شد و بقیه بدون استفاده است.
وی گفت: برای تأمین همه نیازهای مسکن مهر ۱۸ دستگاه و وزارتخانه مسئولیت دارند اما کوتاهی و قصور برخی از آنها موجب ناتمام ماندن فرایند تکمیل و تجهیز این شهرک‌ها به زیرساخت های لازم و در نتیجه تمایل نداشتن مردم برای سکونت می شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر بدون اشاره به نام دستگاههای مورد نظر بیان کرد: حدود ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه کاره است که تلاش می کنیم تا پایان عمر دولت تکمیل و آماده واگذاری به متقاضیان شود.
مهرآبادی افزود: دولت ۵۵ درصد از منازل طرح مسکن مهر را تکمیل و تحویل متقاضیان داد اما باز هم عده‌ای دولت را به کم کاری در این بخش و نادیده گرفتن حقوق مردم متهم می کنند.
وی ادامه داد: برخی از واحدهای مسکونی به دلیل بروز مشکلاتی دارای پرونده قضایی در دادگاه ها هستند که با دستور رییس قوه قضاییه روند رسیدگی به آنها خارج از نوبت انجام می شود تا فرایند خانه دار شدن مردم بیش از این طولانی نشود.
وی به جزئیات مشکلاتی که باعث قضایی شدن موضوع شده است، اشاره نکرد.
معاون امور عمرانی استاندار گلستان هم در این مراسم گفت: با تلاش مسئولان استان و همراهی دولت ۹۸ درصد طرح های مسکن مهر گلستان تکمیل و به بهره برداری رسید و امیدوارم با همت همگانی بقیه طرح ها را تا پایان عمر این دولت به پایان برسانیم.
رضا مروتی اظهار کرد: اگر چه دولت ها تلاش می کنند با آغاز ساخت برخی طرح ها مسیر خدمت و فعالیت خود را مشخص کنند اما دولت  تکمیل طرح های نیمه تمام به جای مانده از گذشته را در دستور کار خود قرار داد و در این مسیر توفیقات زیادی هم به دست آورد.
وی به توجه جدی دولت به رفع مشکلات گلستان اشاره کرد و گفت: در دوران فعالیت دولت هشت هزار و ۳۰۳ طرح در بخش های گوناگون گلستان تکمیل و به بهره برداری رسید که دولت برای این پروژه ها بیش از ۳ هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.