۲ هزار میلیارد تومان هزینه اتصال مترو به شهرهای جدید

0

معاون وزیر مسکن در امور شهرهای جدید گفت: هزینه اتصال شهرهای جدید به خطوط مترو رقمی در حدود ۲ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
جمشیدنورصالحی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به این که اعتبارات به صورت تدریجی پرداخت می‌شود، افزود: اعتبار در نظر گرفته شده در لایحه بودجه سال آینده برای اتصال شهرهای جدید به خطوط مترو، ۴۰۰میلیارد تومان است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان این که کار ساخت خصوص مترو در شهرهای جدید طی یک پروسه ۴سال صورت می‌گیرد ادامه داد: ۱۲شهر جدید در حومه کلان شهرها طی ۴سال آینده به خطوط مترو متصل می‌شوند.
به گفته نورصالحی پرند، هشتگرد، تهران، صدرای شیراز، سهند تبریز و فولادشهر اصفهان از جمله شهرهای جدیدی هستند که پیوستن آنها به خطوط مترو در اولویت است.
معاون وزیر مسکن در امور شهرهای جدید، طول خطوط ساخته شده مترو از کلان‌شهرها به شهرهای جدید در حدود ۴۴۰ کیلومتر اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از مصوبه کارگروه شورای عالی مسکن در خصوص ایجاد تاسیسات زیربنایی و روبنایی توسط دیگر وزارتخانه‌های دولتی خبر داد.
نورصالحی ادامه داد: براساس مصوبه کارگروه مسکن، وزارتخانه‌های ذیربط طی سال‌های ۸۹، ۹۰ و ۹۱موظف به ایجاد تاسیسات زیربنایی و روبنایی در شهرهای جدید اقدام کنند.
وی تبدیل شهرهای جدید به خوابگاه را تا حدودی تایید کرد و اظهار داشت: شهرهای جدید تابع کلان‌شهرها هستند، بنابراین تا حدودی خوابگاهی شدن شهرهای جدید تا حدودی اجتناب‌ناپذیر است.
به گفته نورصالحی برای جلوگیری از خوابگاهی شدن در دولت دهم تصمیمات جدیدی اتخاذ شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.