۲۰ نیروگاه سال آینده واگذار می شود

0

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: علاوه بر ۱۰ نیروگاه قبلی ۶ نیروگاه دیگر نیز برای واگذاری به بخش خصوصی معرفی شده است و تا پایان سال ۴ نیروگاه دیگر هم معرفی خواهیم کرد.
به گزارش consbank از واحد مرکزی خبر، محمد بهزاد در دومین همایش نیروگاههای برق افزود: در مجموع ۲۰ نیروگاه به ظرفیت ۱۷ هزار مگاوات سال آینده به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۰ درصد برق کشور توسط بخش خصوصی تأمین می شود ، گفت: این رقم کافی نیست و با برطرف کردن موانع واگذاری نیروگاهها باید افزایش پیدا کند.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی درباره صادرات برق گفت: امسال ۵/۵ میلیون کیلووات ساعت برق به کشورهای همسایه صادر کردیم که ۱۸۰ درصد بیشتر از پارسال است.
وی افزود: برای اتصال به شبکه برق اروپا از طریق روسیه در حال برنامه ریزی هستیم.
بهزاد قدرت اسمی نصب شده نیروگاههای کشور را ۵۵ هزار و ۶۲۳ مگاوات اعلام کرد و گفت: ظرفیت تولید این میزان نیروگاه ۴۰ هزار مگاوات است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۳ هزار مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده است و تا پایان سال نیز ۲ هزار مگاوات دیگر نیز وارد مدار خواهد شد.
وی از جشن برقدار شدن روستاهای بالای ۲۰ خانوار در آینده نزدیک با حضور رئیس جمهور خبر داد.
بهزاد در ادامه گفت: از ۷ و نیم میلیارد نفر جمعیت دنیا یک و نیم میلیارد نفر هنوز از نعمت برق برخوردار نیستند و ۸۰ درصد مردم دنیا برق دارند در حالی که در کشور ما ۱۰۰ درصد مردم از نعمت برق برخوردار شده اند.
بهزاد افزود: ایران از نظر ظرفیت نصب شده نیروگاهی در دنیا رتبه هفدهم و در خاورمیانه رتبه اول را دارد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.