۲۰ هزار ایثارگر، وام خرید مسکن گرفتند

0

مدیر کل تامین مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: حدود ۲۰ هزار نفر از ایثارگران فاقد مسکن در سال جاری از تسهیلات وام خرید مسکن بهره مند شدند.
مهدی رستمی در گفت وگو با “حیات “با اشاره به این مطلب، افزود: اعطای وام بانکی در قالب خرید و ساخت مسکن محوری ترین تسهیلات برای خانه دار شدن ایثارگران شامل والدین، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان است که در صورت فقدان مسکن از آن بهره مند می شوند.
وی با اشاره به اینکه جانبازان برای دریافت تسهیلات مسکن در اولویت قرار دارند ادامه داد: در سال جاری تمام درخواست های وام خرید مسکن جذب شده و حدود ۲۰ هزار نفر از ایثارگران صاحب مسکن شده اند.
رستمی با اشاره به اینکه فرزندان شهدا در سن ازدواج هستند گفت: فرزندان شهدا به دلیل آغاز زندگی مشترک اشتیاق زیادی برای بهره مندی از تسهیلات خرید مسکن دارند که بهره مندی از وام ۱۸ میلیونی خرید مسکن گام مناسبی برای خانه دار شدن آنان است.
وی همچنین با اشاره به حل مشکل موقت ایثارگران فاقد مسکن تا زمان خانه دار شدن آنان گفت: برای حل مشکل موقت ایثارگران فاقد مسکن مبلغ ۳ میلیون تومان به صورت ودیعه واگذار می شود که سال گذشته حدود ۵ هزار نفر از این ودیعه برخوردار شده اند و در سال جاری نیز ۱۰ هزار نفر از این مبلغ بهره مند می شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.