۲۰۰۰ میلیارد دلار گردش مالی قاچاق مواد مخدر

0

دبیر نخستین همایش هم اندیشی مبارزه با مواد مخدر و پول شویی گفت: گردش مالی قاچاق مواد مخدر ، سالانه دو هزار میلیارد دلار است.
به گزارش ConsBank به نقل از   واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ پاسدار حمیدرضا حسین آبادی افزود: تجارت مواد مخدر بعد از نفت ، گردشگری و اسلحه ، چهارمین تجارت جهان و بعد از تجارت اسلحه دومین تجارت غیرقانونی است.
وی اضافه کرد: برداشت بیش از هفت هزار تن تریاک ، تولید ۷۰۰ تن هروئین و تولید هروئین مخدر فشرده کراک در افغانستان و ترانزیت این مواد ، مشکلات زیادی برای کشورهای همسایه به ویژه ایران به وجود آورده است.
حسین آبادی تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از مواد کم خطر به مواد پرخطر ، تولید انواع مواد مخدر صنعتی و ترانزیت و قاچاق این مواد را از این مشکلات برشمرد.
وی گفت: سالانه تعداد زیادی خودرو و نیز اموال قاچاقچیان در کشور توقیف می شود که آنان در برخی موارد با گرفتن وکیل و تهیه فروش نامه های صوری ، اموال خود را پس می گیرند.
حسین آبادی افزود : قاچاقچیان اصلی به سرمایه گذاری در زمین ، خودرو ، ملک و بنگاه های اقتصادی روی آورده و نیز در بعضی مناطق کشور بافت جمعیتی را تغییر داده اند.
وی اضافه کرد : راهکارهای موجود برای ضربه زدن به منافع قاچاقچیان کافی نیست و اگر به صورت جدی و سریع با آنان برخورد نشود ، کشور در آینده با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.
حسین آبادی پدیده مواد مخدر و اعتیاد را تهدیدی برای منافع ملی دانست و اضافه کرد: این پدیده در ردیف سه بحران هسته ای ، جمعیت و زیست محیطی ، عامل تهدید بشریت محسوب می شود.
وی تقدیم سه هزار و ۷۰۰ شهید در دو دهه مبارزه با مواد مخدر ، حفر کانال ، ساخت جاده ، برجک ها و پاسگاه ها و کشیدن سیم خاردار را در مرزهای شرقی ، نشانه وجود جنگ تمام عیار فرسایشی ، خاموش و پرهزینه در این زمینه دانست.
حسین آبادی گفت: مشکلاتی در مبارزه با مواد مخدر و در زمینه منافع قاچاقچیان در ارتباط با پول شویی داشتیم و در این همایش سعی می کنیم پول شویی را در همه زمینه ها به ویژه در حوزه مواد مخدر به مردم و مسئولان بشناسانیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.