۲۵ هزار خانه خالی درشهرهای جدید

0

معاون وزیر مسکن در امور شهرهای جدید گفت: از ۱۳۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده در شهرهای جدید، حدود ۲۵ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه هستند.
جمشید نور صالحی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به اینکه تعداد واحدهای مسکونی خالی از سکنه در مقایسه با ساخت‌وساز در این شهرها چندان زیاد نیست افزود: در حال حاضر آمار دقیقی از تعداد واحد مسکونی در این شهرها وجود ندارد اما احتمالاً با توجه به جمعیت ۴۳۰ هزار نفری ساکن در شهرهای جدید، ‌۲۰ تا ۲۵ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه وجود دارد.
وی تصریح کرد: البته با اقدامات جدیدی که از سوی دولت دهم صورت گرفته است بزودی با عملیاتی شدن این گونه اقدامات تعداد واحدهای خالی از سکنه در شهرهای جدید کاهش می‌یابد.
به گفته وی با ایجاد زیربناها و توسعه امکانات در شهرهای جدید، امکان استقرار مردم در این شهرها افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص بازار مسکن گفت: رسیدن آمار ساخت و ساز سال ۸۸ به روند ساخت و ساز در سال‌های ۸۴ و ۸۵ براساس آمارهای بانک مرکزی نشان دهنده بازگشت رونق به بازار مسکن است.
نورصالحی در عین حال تصریح کرد: البته در شرایط فعلی‏، شاهد کندی رونق بازار مسکن هستیم.
معاون وزیر مسکن اظهار داشت: براساس آمار بانک مرکزی ساخت و ساز در ۶ ماه اول سال‌جاری نسبت به ۶ ماه اول سال ۸۷ جهتی قابل توجه داشته است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین از ساخت‌وساز به شیوه صنعتی در شهرهای جدید خبر داد و گفت: با فراهم کردن امکانات و تسهیلات ویژه از شرکت ساختمانی صنعتی در شهرهای ‌جدید حمایت و استقبال می‌شود.
وی گفت: ساخت‌وساز در شهرهای جدید براساس مقررات ملی ساختمان صورت می‌گیرد و الگوی معماری ایران – اسلامی نیز مورد تاکید وزارت مسکن است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.