۳۰درصد ساخت و ساز‌غیرمجازمتعلق به ارگان‌های دولتی است

0

۳۰ درصد ساختمان‌های غیرمجاز ساخته شده در تهران متعلق به ارگان‌های دولتی است که با این ساختمان‌ها نیز براساس قانون، برخورد و حکم جریمه و تخریب آن‌ها اجرا می‌شود.
رضا نگهبان مدیرکل کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری تهران در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب افزود: در شش ماه ابتدای سال جاری ۸۰ درصد از آرای صادر شده، حکم تخریب بوده است که تاکنون ۳۰ درصد آن (به متراژ ۲۶۱ هزار مترمربع) اجرا شده و برای ۲۰ درصد مابقی تخلفات نیز حکم جریمه در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به افزایش برخورد شهرداری با تخلفات ساختمانی از ماه‌های گذشته، عنوان کرد: میزان جریمه تخلفات ساختمانی بین نیم تا سه برابر جریمه‌هایی است که در گذشته اعمال می‌شد، لذا در شش ماه گذشته بیش از ۳۰ درصد تخلفات ساختمانی کاهش یافته است.
مدیرکل امور اجرایی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری تهران از شهروندان خواست تا در هنگام خرید ساختمان از شهرداری استعلام کنند و در ادامه گفت: شهروندان باید توجه داشته باشند که ساختمان را به صورت قولنامه‌ای یا وکالتی خریداری نکرده و حتما استعلام عدم خلاف و پایان کار ساختمان مورد نظر را از شهرداری پیگیری کنند.
وی با بیان این که شهرداری به ماده ۱۰۰ نگاه درآمدی ندارد و توسعه پایدار از اهداف جدی شهرداری است، یادآور شد: امروز شهرداری به عنوان خدمتگزار مردم سعی دارد که شهری امن و قابل زیست بسازد و از همین روست که قوانین پیش‌بینی شده برای تخلفات با جدیت اعمال می‌شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.