۳۰ روز تعطیلی تا پایان سال

0

یک مقام کارفرمایی معتقد است امروز کارفرمایان و کارگران به خوبی مسائل مروبط به تولید و بهره‌وری را درک می‌کند، به همین دلیل هر دو با تعطیلات پشت سر هم و طولانی مدت مخالفند.
یک مقام کارفرمایی معتقد است امروز کارفرمایان و کارگران به خوبی مسائل مروبط به تولید و بهره‌وری را درک می‌کند، به همین دلیل هر دو با تعطیلات پشت سر هم و طولانی مدت مخالفند.
امیر معتمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تعطیلات طولانی مدت باعث اتلاف وقت و سرمایه و اسراف در منابع می‌شود، گفت: در تعطیلات این هفته و هفته گذشته، بسیاری از کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی، روزهای بین دوتعطیلی را فعال بودند و حتی کارگران هم با تعطیل شدن این روزها مخالفت کردند.
وی با بیان اینکه امروز دیوارهای بزرگ بین کارگران و کارفرمایان برداشته شده و کارگران هم خود را در تولید و افزایش ظرفیت مراکز تولیدی دخیل می‌دانند، ادامه داد: کارگر هم در حال حاضر به طور عمیق مشکل تولید را می‌فهمد و حاضر است به رفع آن کمک کند، در حالی که تعطیل کردن روزهای کاری می‌تواند به این روند ضربه بزند.
معتمدی با بیان ایکه استفاده کمتر از ظرفیت تولید و روزهای کاری باعث کوچک‌تر شدن سفره کارگر و کارفرما می‌شود، ادامه داد: امروز صنایع و تولیدات در خطرند و تعطیل کردن روزها باعث کاهش ظرفیت کاری و افزایش خطر در حوزه تولید می شود.
او با اشاره به ایجاد سازمان ملی بهره‌وری، برگزاری همایش‌های متعدد در این زمینه و نیز سخنرانی‌های مکرر مسوولان در لزوم بهره‌وری، تعطیل شدن روزهای کاری را خلاف این رویه ارزیابی و خاطرنشان کرد: کشور به مهندسی جامعه نیاز دارد و باید دانست که کشورهای توسعه یافته با فکر به این مرحله رسیده‌اند، نه با تعطیل کردن روزهای کاری!
این تعطیلی‌های چند روزه تا آخر سال دو بار دیگر تکرار می‌شوند؛ در کمتر از یک ماه دیگر پنجم و ششم دی با روزهای تاسوعا و عاشورا که شنبه و یک‌شنبه هستند مصادف شده و باز چهار روز تعطیلی را رقم می‌زنند و یک ماه بعد از آن هم بعد از تعطیلی ۲۲ بهمن که پنج‌شنبه است سال‌روز رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام صادق(ع) که شنبه و دوشنبه هستند پنج روز تعطیلی دیگر برای کشور خواهند بود.
با یک حساب ساده اگر به این تعطیلات، روزهای میلاد حضرت رسول(ص) و ملی شدن صنعت نفت را اضافه کرد و با جمعه‌ها و برخی پنج‌شنبه‌ها جمع کرد در چهار ماهه آخر سال بیش از ۳۰ روز تعطیلی رسمی و غیر رسمی وجود دارد که تاثیر مستقیمی بر زندگی، کار، تولید و اقتصاد کشور دارد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.