۳۶ هزار میلیارد تومان معوقه بانکی داریم

0

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با بیان اینکه سیستم بانکی با مطالبات معوق کلان دچار مشکل شده است، گفت: بانکها بیش از توان خود تسهیلات پرداخت کرده‌اند.
به گزارش consbank به نقل از مهر ، محمد رضا پیشرو در گردهمایی بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی در اتاق بازرگانی کرمان اظهارداشت: بانکهای کشور با معوقات میلیاردی مواجه اند و طبق برآورد صورت گرفته ۳۶ هزار میلیارد تومان معوقه بانکی در بانکهای کشور وجود دارد که احتمال وصول ۱۸ میلیارد تومان این معوقات بسیار کم است.
وی عنوان کرد: وجود این معوقات مشکلاتی را برای سیستم بانکی ایجاد کرده است و باید راهکارهای عملی در خصوص وصول این معوقات اتخاذ شود.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: در راستای تزریق نقدینگی به واحدهای صنعتی در کشور و رونق بخش صنعتی دو میلیارد دلار از منابع داخلی بانک مرکزی علاوه بر تسهیلات دخیره ارزی کشور به واحدهای مختلف صنعتی و معدنی اختصاص یافته است که به واحدهای متقاضی پرداخت می شود.
وی در خصوص تسهیلات بانکی پرداخت شده نیز گفت: این تسهیلات بیش از توان بانکها بوده است که این روند موجب افزایش نقدینگی و تورم در جامعه خواهد شد و باید در این زمینه برنامه ریزی شود.
پیشرو گفت: هم اکنون هفت درصد بیش از آنچه که توان بانکی کشور باشد تسهیلات پرداخت شده است و در مقابل معوقات بانکی نیز پرداخت نشده است که این امر سیستم بانکی را با مشکل مواجه می کند.
وی خاطر نشان کرد: در زمینه تعامل بانکها با واحدهای صنعتی باید مصوبه استمهال بانکی لازم الاجرا شود و مشکل معوقات در این بخش برطرف شود.
پیشرو با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های بخش صنعت نوسان نرخ ارز است، گفت: در راستای حمایت از تولید کنندگان و صادر کننده گان ما به التفاوت نوسانات نرخ ارز با مشارکت دولت پرداخت شود که ۱۰ درصد بخش صنعتی و بقیه توسط دولت پرداخت شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.