۳۶۵ روز هوای ناسالم در تهران

0

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران گفت: آلودگی هوای تهران یک بحران است به طوری که کیفیت هوای تنفسی در پایتخت طی ۳۶۵ روز سال در شرایط ناسالم قرار دارد.
به گزارش مهر، یوسف رشیدی گفت: دنیا ۲۰ سال است که مشکل آلاینده مونواکسید کربن را حل کرده اما هنوز در بسیاری از روزها در تهران میزان این آلاینده بالا است چرا که در پروژه خروج خودروهای فرسوده خوب عمل نکرده‌ایم.
وی افزود: خودروهای تولید شده از سال ۸۲ فرسوده شده اند و به اندازه خودروهای ۳۰ ساله آلودگی تولید می کنند.
یوسف رشیدی با تاکید بر اینکه تهران شرایط شکننده ای دارد و قابلیت تحمل این تعداد خودروی فرسوده را ندارد، اظهارکرد: در حالی که مشکل سوخت حل نشده، موتورسیکلتها هم آلودگی زیادی تولید می کنند و بر اساس استاندارد سالیانه، کیفیت هوای تنفسی تهران در ۳۶۵ روز سال در شرایط ناسالم قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه اگر میزان مونواکسید کربن در هوا نصف شود، هوای تهران دو برابر پاک می شود، افزود: با نصب مبدل کاتالیزور در خودروها می توان این کار را انجام داد و این در حالی است که در همه جای دنیا تولیدکننده کالا مسئول کالایی است که تولید می کند اما در ایران این‌طور نیست.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا با بیان اینکه اخیرا استانداردهای جدیدی در مورد میزان آلاینده های هوا برای سال آینده در شورای عالی محیط زیست تصویب شده که حتی از استانداردهای آمریکا هم سخت گیرانه تر است، تصریح کرد: پیش از تصویب این استانداردها باید به این پرسش پاسخ داده شود که با چه امکانات و تجهیزات و با چه خودرو و سوختی می‌خواهیم این استانداردها را اجرا کنیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.