۵۲ شرکت خارجی در ایران نیروگاه می سازند

0

مدیرعامل سازمان انرژیهای نو ایران از مراجعه ۵۲ شرکت از کشورهای اروپایی، چین و حاشیه جنوب خلیج فارس برای ساخت نیروگاه‌های بادی، خورشیدی و زیست توده خبر داد.
 به گزارش  ConsBank به نقل از فارس، یوسف آرمودلی گفت: هی‍ات دولت با ابلاغ دستورالعل تضمین پرداخت هزینه تولیدی از منابع تجدید‌پذیر از سوی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی سرمایه‌گذاران خارجی تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در ایران از خود نشان می‌دهند.
وی ادامه داد: تاکنون ۵۲ شرکت از کشورهای اروپایی، چین و حاشیه جنوب خلیج فارس به سازمان انرژی‌های نو ایران مراجعه کرده‌اند و سرمایه‌گذاری در انرژیهای تجدید‌پذیر را بررسی کرده‌اند.
وی ادامه داد: برخی سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای ترکیه و چین این روزها با انجام مطالعاتی در ایران سعی می‌کنند با سرمایه‌گذاران ایرانی به صورت سرمایه‌گذاری مشترک اقدام به ساخت نیروگاه‌های بادی کنند.
به گفته وی، این شرکت‌های خارجی که با شرکتهای ایرانی شریک شده‌اند یکی از بهترین روشهای سرمایه‌گذاری است.
آرمودلی خاطرنشان کرد: شرکت‌های خارجی علاقه زیادی برای سرمایه‌گذاری در ایران دارند به همین منظور سعی دارند با شرکت‌های ایرانی که مجوز احداث نیروگاه بادی دارند شریک شده‌ تا مراحل چگونگی سرمایه‌گذاری را بررسی و سپس وارد عمل شوند.
مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران افزود: مطمئنا تضمین پرداخت هزینه برق تولیدی از منابع تجدیدپذیر توسط دولت این سرمایه‌گذاریها را افزایش خواهد داد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.