۷ هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام و مصوب

0

با وجود گذشت بیش از ۳۲۱ روز از سال جاری، بانکها هنوز اعتبار ۷ هزار میلیارد تومانی بنگاههای زودبازده را پرداخت نکرده‌اند.
به گزارش consbank به نقل از مهر، حمید حاجی‌عبدالوهاب معاون وزیر کار ضمن بیان این مطلب گفت: وزارت کار با بانکها صحبت کرد تا با توجه به کمبود منابع واقعا آن بخشی را که می توانند پرداخت کنند، را انجام دهند و وزارت کار در این زمینه چیزی به بانکها اعلام نمی کند.
معاون وزیر کار، بانک ملی، کشاورزی و صنعت و معدن را بانکهای عامل پرداخت تسهیلات زدوبازده اعلام کرد و افزود: هم اکنون بانکهای کشاورزی و ملی ارقام خود را اعلام کرده اند. بانک کشاورزی یکهزار میلیارد تومان و بانک ملی نیز هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان تسهیلات به زودبازده ها پرداخت خواهند کرد.
حاجی‌عبدالوهاب خاطر نشان کرد: در مورد بانک صنعت و معدن نیز در حال پیگیری هستیم که البته آنها نیز منتظر دریافت خط اعتباری از بانک مرکزی هستند. ولی به صورت کلی سهم استانها از تسهیلات مشخص و به آنها نیز ابلاغ شده است و به صورت کلی در چارچوب کار مشکلی وجود ندارد.
وی تاکید کرد: طرحهایی که در حال حاضر در بانکها نیمه تمام مانده و یا به تصویب رسیده، حدود ۷ هزار میلیارد تومان است که نیازمند اعتبار است، البته در مصوبات سفرهای استانی دولت در استانها به پرداخت تسهیلات زودبازده ها تاکید شده است که حتما تا پایان سال این ارقام باید پرداخت شود.
معاون وزیر کار و امور اجتماعی، پرداخت ارقام مربوط به طرحهای زودبازده را جزو تعهداتی دانست که بانکها باید آن را بپردازند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.